Przerażająca przepowiednia z Afryki: III wojna światowa, Franciszek ostatnim papieżem

Romana Makówka
17.10.2019 16:11
III wojna światowa|undefined Fot. Shutterstock

Samozwańczy prorok i uzdrowiciel z Afryki przepowiada śmierć prezydenta, papieża i wybuch III wojny światowej.

Emmanuel Makandiwa jest popularnym przywódcą religijnym, który w 2008 roku założył kościół międzywyznaniowy

Makandiwa był pastorem w Misji Wiary Apostolskiej w Kościele Zimbabwe (AFM), a w 2010 roku założył swój własny kościół - United Family International Church (UFIC), w którym pracuje do dziś.

Kim jest prorok i uzdrowiciel z Afryki?

Makandiwa, samozwańczy prorok i uzdrowiciel z Afryki, często skupia na sobie uwagę mediów, dokonując kontrowersyjnych "cudów" jak choćby uleczenia z HIV, powiększenia męskiego przyrodzenia modlitwą czy spowodowanie porodu po trzydniowej ciąży.

W lutym 2014 roku grupa pastorów z Ghany oskarżyła Makandiwę o "wykorzystywanie uroków do dokonywania swoich wątpliwych i kontrowersyjnych cudów" i zaczęli kwestionować autentyczność uzdrawiających mocy pastora. Samozwańczy prorok zagroził, że wzorem Chrystusa przejdzie przez wody Kariby, aby udowodnić, że jego krytycy się mylą.

Jak się okazuje, kontrowersyjne proroctwa Makandiwy jednak się spełniają.

W 2016 roku w kazaniu transmitowanym na żywo na YouTube Makandiwa twierdził, że kraj jest „na skraju implozji”, która może wymagać interwencji zza granicy. Stwierdził także, że „nadchodząca fala protestów” może przerodzić się w anarchię.

Kilka tygodni później Zimbabwe zostało dotknięte falą protestów, a jego mieszkańcy domagali się, aby rząd podjął działania w związku z trwającymi trudnościami gospodarczymi. Wiele firm, sklepów i szkół zostało zamkniętych, a transport publiczny oraz niektóre departamenty i sądy również przestały funkcjonować. W kraju zapanowała anarchia.

Kolejne straszne proroctwo, które niestety również się spełniło, dotyczyło prezydenta Unii Afrykańskiej, Roberta Mugabe.

Widzę człowieka, którego próbują uratować. Dają mu maskę tlenową. Ale Pan już zabrał jego ducha. Zabiorą jego ciało do szpitala i będą tam trzymać trzy dni, by nie przyznać, że przepowiednia się spełniła.

- powiedział w czasie jednego ze swoich kazań Makandiwa, odnosząc się do osoby prezydenta Mugabe.

6 września 2019 roku świat obiegła informacja, że Robert Mugabe nie żyje. Pierwszy premier niepodległego Zimbabwe i prezydent o autorytarnych zapędach doprowadził swój kraj do całkowitej ruiny gospodarczej. Według źródeł agencji Reutera, Mugabe zmarł w Singapurze, jednak nie poinformowano, kiedy dokładnie nastąpił zgon.

Przeczytaj także

O śmierci Mugabego poinformował w krótkim komunikacie w mediach społecznościowych obecny prezydent Zimbabwe, Emmerson Mnangagwa.

Przerażająca przepowiednia z Afryki

Jak twierdzi Emmanuel Makandiwa, śmierć Mugabego jest jednym z wydarzeń zwiastujących nadejście III wojny światowej. Samozwańczy prorok zapowiedział również rychłą śmierć papieża Franciszka, który według jego słów ma być ostatnim papieżem w dziejach świata.

Śmierć papieża Franciszka ma spowodować ogromny chaos na świecie i w konsekwencji wybuch III wojny światowej.

Franciszek ostatnim papieżem?

Emmanuel Makandiwa nie jest pierwszą osobą, która uważa, że obecny papież będzie ostatnim w historii. Podobne proroctwo znane jest także z wizji św. Malachiasza, których doznał w czasie pobytu w Rzymie w 1139 roku.

Manuskrypt Malachiasza został podobno złożony w Bibliotece Watykańskiej przez papieża Innocentego II i pozostał w zapomnieniu przez 400 lat.

Ostatnie zdanie z dokumentu brzmi:

W czasie najgorszego prześladowania Świętego Kościoła Rzymskiego, [na tronie] zasiądzie Piotr Rzymianin, który będzie paść owce podczas wielu cierpień, po czym miasto siedmiu wzgórz [Rzym] zostanie zniszczone i straszny Sędzia osądzi swój lud.

Wielu zwolenników przepowiedni próbuje przypisać imię Piotr Rzymianin obecnemu papieżowi Franciszkowi, wskazując m.in. na fakt, że papież wybrał imię Franciszek na cześć Franciszka z Asyżu, którego ojcem był Pietro Bernardone.

Inna z interpretacji mówi, że pochodzący z Argentyny Jorge Mario Bergoglio jest synem włoskich imigrantów stąd przydomek "Rzymianin". Interpretatorzy przypominają także o tym, że papież w dniu elekcji poprosił zgromadzonych ludzi o modlitwę za siebie i za Rzym, a także wybrał zupełnie nowe imię, więc jest bez numeracji tak jak św. Piotr.

Zobacz również: Stephen Hawking odkrył błąd w kalendarzu Majów: Koniec świata nastąpi w 2020?

Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.