Przerażające zdjęcia masowych grobów w Brazylii. Kraj nie radzi sobie z epidemią koronawirusa

25.05.2020 13:26
Przerażające zdjęcia masowych grobów w Brazylii. Kraj nie radzi sobie z epidemią koronawirusa Fot. . MIGUEL SCHINCARIOL/AFP/East News

Sytuacja epidemiologiczna w Brazylii wymknęła się spod kontroli. Wykopywane są masowe groby dla ofiar.

Brytyjski dziennik The Sun podzielił się zdjęciami, przedstawiającymi masowe groby w Brazylii,  przygotowywane z myślą o ofiarach śmiertelnych koronawirusa.

Masowe groby w Brazylii

Zdjęcia przedstawiające puste groby na terenie Vila Formosa Cemetary, znajdującego się na obrzeżach Sao Paulo, wypłynęły zaledwie w dwa dno po tym jak w Brazylii padł rekord w liczbie zgonów w ciągu jednego dnia – 1179 ofiar śmiertelnych. Media podają, że jest to jeden z największych obiektów tego typu na terenie całej Ameryki Łacińskiej

Pracownicy cmentarza w rozmowie z dziennikarzami powiedzieli, że pracują ostatnio w 12-godzinnych zmianach, aby wyrobić się ze wzmożonym popytem na miejsca pochówku.

Przeczytaj także

Trudna sytuacja epidemiologiczna w Brazylii

Obecnie Brazylii jest 4. najgorzej radzącym sobie państwem na świecie, z jedną z najwyższych liczb zgonów od początku pandemii. Brazylia plasuje się obecnie za USA, Rosją i Wlk. Brytanią. Przegoniła Hiszpanię i Włochy.

Wedle ostatnich raportów w Brazylii zanotowano ponad 319 tys. przypadków koronawirusa i aż 20 541 zgonów. Mówi się jednak, że prawdziwe liczby mogą być znacznie wyższe, ze względu na relatywnie ograniczoną liczbę wykonywanych testów.

Przeczytaj także

Protest przeciwko prezydentowi

Prezydent Jair Bolsanaro zdaje się nie traktować sprawy jednak odpowiednio poważnie, nazywając koronawirusa „lekką grypą” i działając na szkodę regulacji prawnych, mających wprowadzić ograniczenia dla obywateli i firm. W czwartek 21 maja odbył się protest, nawołujący do impeachmentu prezydenta, powołując się na „kryminalne zaniechania” w sprawie z walką z koronawirusem.

Czytaj także: Wybudowali im autostradę 50 cm od domu. Władze twierdzą, że to zgodne z prawem [ZDJĘCIA].

Michał Kaczoń
Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.