Pogoda
23.11.2018 16:36

Przez błąd w Fallout 76 stał się nieśmiertelny, pomoc techniczna rozkłada ręce

O tym, że świat Fallout 76 zamieszkują nie tylko zmutowane stwory, lecz także błędy w kodzie. Spotkanie z jednym z nich skończyło się dla postaci jednego z graczy zyskaniem praktycznej nieśmiertelności, co po kilku dniach stało się frustrujące.

Fallout 76
foto: kadr z wideo

Gracz podzielił się swoją historią na forum Reddit i wytłumaczył, dlaczego zdarzenie, które na pierwszy rzut oka wygląda na błogosławieństwo, jest tak naprawdę przekleństwem. Nie zdradził przy tym, w jaki sposób udało mu się zostać nieśmiertelnym (chociaż być może trafniejsze byłoby określenie „nieumarłym”), zdradził za to, że chyba wie w jaki sposób to się stało.

"

Moja postaci nie można obecnie zabić. Naprawdę. Może przyjąć wybuch atomowy na twarz i ni jej nie będzie. Nie ma żadnego sposobu na to, żeby zginęła, nawet gdybym chciał (czego w tej chwili chcę bardzo). To błąd, który pojawił się nagle, ale myślę że udałoby się go odtworzyć biorąc pod uwagę okoliczności, w których się pojawił. "

Błąd w Fallout 76 sprawił, że jego postać nie może zginąć

Problem polega na tym, że według gry postać, która zyskała nieśmiertelność, dysponuje dokładnie 0 punktami HP. Sprawia to, że nie może korzystać z części funkcjonalności, wymagających wyższego poziomu zdrowia – nie można na przykład wyleczyć mutacji, które w niekorzystny sposób wpływają na umiejętności postaci. Brak możliwości bycia zgładzonym całkowicie zabiera też frajdę z gry.

"

Musiałem ograniczyć się do najnudniejszych czynności – nie chcę, żeby odkrywanie świata czy pojedynki z innymi graczami były popsute przez tryb godmode, a najbardziej wkurzające jest to, że jeśli błąd nie zostanie naprawiony, to po prostu przestanę się nim przejmować – moja postać jest obecnie niemal na setnym poziomie i właśnie osiągnęła limit rozwijania. Co miałbym więc robić w grze? "

Frustracja gracza bierze się także ze sposobu, w jaki został potraktowany przez pomoc techniczną Bethesdy –swój problem zgłosił w piątek, standardowej odpowiedzi, polecającej sprawdzić, czy coś nie wpływa na statystki postaci, doczekał się dopiero w czwartek.

Wygląda na to, że Bethesda nie do końca wie, co może zrobić w tej sprawie – sfrustrowany gracz zaczął już nawet prosić w kolejnych zgłoszeniach błędu, że programiści ręcznie uśmiercili prowadzoną przez niego w Fallout 76 postać, nie otrzymał jednak odpowiedzi.

A chcielibyście mieć nieśmiertelną postać w MMO?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry