Pogoda
09.01.2017 11:10

Przeżyj barową bójkę w wirtualnej rzeczywistości

To dość nietypowa forma rozrywki... Ale jeśli zawsze o niej marzyliście, VR pozwoli Wam jej zasmakować bez siniaków.

Przeżyj barową bójkę w wirtualnej rzeczywistości
foto: materiały prasowe

Wirtualna rzeczywistość coraz odważniej wkracza do naszych żyć i bez wątpienia będzie stanowiła kolejny kamień milowy w rozwoju cyfrowej rozrywki. Już dziś dzięki niej możemy zdobywać coraz więcej doświadczeń, na które nie mielibyśmy szans w prawdziwym życiu - jakkolwiek nietypowe byłyby to pomysły.

Jednym z nich, okazuje się, może być... bójka w barze. Na marginesie społeczeństwa nie brakuje oczywiście osobników, dla których tego typu zajścia to chleb powszedni, czasem biorą w nich udział nawet znani muzycy jak Geezer Butler z Black Sabbath, jednak dla przeciętnego Kowalskiego to wciąż zupełnie obcy dreszczyk emocji, który zna zaledwie z filmów i książek Charlesa Bukowskiego. Teraz będzie mógł go zasmakować z własnego, bezpiecznego pokoju.

Wszystko za sprawą najnowszej produkcji studia The Munky pod wiele mówiącym tytułem Drunkn Bar Fight. Przygotowana przez nie gra przeznaczona jest na gogle HTC Vive i wykorzystuje tzw. tryb pokoju oraz kontrolery śledzące ruch, co w połączeniu z zastosowanym modelem fizyki robi spore wrażenie. Twórcy zalecają do jej odpalania sprzęt wyposażony w procesor i7 3.4 Ghz, 8 GB RAM oraz kartę graficzną GTX 980 lub jej odpowiednik.

Opis Drunkn Bar Fight jest zwięzły, ale mówi wszystko, co trzeba:

"

Im więcej pijesz, tym bardziej rośniesz w siłę. A ta ci się bardzo przyda, ponieważ musisz stawić czoła wszystkim bywalcom baru. "

Rozgrywka wygląda równie nieskomplikowanie. Za pomocą specjalnych kontrolerów wychylamy czym prędzej kufle piwa (stety bądź niestety, nie mamy jeszcze technologii, która pozwoliłaby nam symulować efekt ich spożycia), a następnie bierzemy się do roboty - czyli spuszczania manta naszym przeciwnikom. W zabawie możemy używać krzeseł, butelek i wszystkiego, co nam jeszcze wpadnie w ręce.

Zobaczcie Drunkn Bar Fight w akcji:

Grę możecie nabyć już dziś w cenie 11,99 euro na Steamie. Znajduje się ona w tzw. Early Access, co oznacza, że jest wciąż aktywnie rozwijana i nie została jeszcze ukończona. Możemy jednak pomóc twórcom w jej dopracowywaniu, zwracając uwagę na błędy i dzieląc się własnymi pomysłami.

Chcielibyście wziąć udział w barowej bójce w wirtualnej rzeczywistości?

Jakub Gańko
Tagi: Gry