Pogoda
18.04.2016 17:28

Ink Hunter w iPhonie

Nie trzeba się już domyślać, jak wybrany wzór tatuażu będzie wyglądał na przeznaczonej dla niego części ciała – pojawiła się aplikacja, która pokaże to ze szczegółami.

Ink Hunter w iPhonie
foto: materiały prasowe

Program będzie najbardziej przydatny dla osób, które dopiero zaczynają przygody z ozdabianiem ciała i chcą zobaczyć, jaki osiągną efekt. Ink Hunter pozwala spojrzeć na tatuaż pod różnymi kątami i zobaczyć jak się będzie prezentował na rozciągniętej skórze.

Ink Hunter

Wszystko to dzięki Augmented Reality. Aplikacja nakłada w czasie rzeczywistym na obraz widziany na ekranie iPhone’a wybrany wzór tatuażu. Żeby narysować go na miejscu przeznaczenia, należy narysować na skórze charakterystyczny znacznik.

Powie on programowi, w którym dokładnie miejscu ma znaleźć się tatuaż. Użytkownik może wybrać jedną z przygotowanych przez autorów aplikacji propozycji bądź naszkicować własny projekt. Może być nim grafika bądź tez zwykły tekst.

Efekt przymiarki można uwiecznić na zdjęciu – w ten sposób zyskuje się nie tylko gotową do ponownego sprawdzenia fotkę, ale także zdobywa się możliwość zaskoczenia znajomych wyjątkowo odważną (lub wyróżniającą się pod innymi względami) dziarą bez fizycznej konieczności jej zrobienia.

Z aplikacji Ink Hunter mogą korzystać właściciele smartfonów Apple. Programiści deklarują zamiar udostępnienia programu także w wersji na Androida i mobilny system Windows. Za pobranie oprogramowanie nie jest pobierana opłata.

Skorzystanie z aplikacji to niejedyny sposób na sprawdzenie, jaki tatuaż najlepiej Wam pasuje. Równie pomocny będzie quiz, który na podstawie udzielonych odpowiedzi podpowie, wśród jakich wzorów się rozglądać.

Można także przyjąć wyzwanie i spróbować zrobić wirtualny tatuaż w miejscu bardziej nietypowym, niż wybrane przez tych 50 śmiałków – z tym, że oni zrobili to naprawdę.

Jak udało się przymierzanie tatuaży w Ink Hunter?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile Apple Technologia