Pogoda
13.09.2016 10:37

Pseudoterenowy Opel Karl Rocks

Niedługo przed oficjalnym debiutem zaplanowanym na targi motoryzacyjne Paris Auto Show, niemiecki producent ujawnił zdjęcia Karla w pseudoterenowej odmianie Rocks.

Pseudoterenowy Opel Karl Rocks
foto: materiały prasowe

Auto zainspirowane jest crossoverami. Wyróżnia się zwiększonym prześwitem o 1,8 cm oraz surową stylistyką. Zdaniem przedstawicieli Opla ta wersja Karla jest idealna dla osób chcących wyrazić swój indywidualny charakter, o czym wspomnieli w swoim komunikacie:

"

Czy szukacie małego, stylowego auta uzbrojonego w rozwiązania znane z większych i znacznie droższych samochodów? A może chcecie kupić mały miejski pojazd, który nie dość, że poradzi sobie z codziennymi wyzwaniami w miejskiej dżungli, to jeszcze wygląda jak SUV? Jeśli na którekolwiek pytanie odpowiedzieliście tak, to nowy Opel Karl Rocks powinien wam się spodobać. "

Nowy samochód swoim designem istotnie przywodzi na myśl rasowe SUV-y, a to za sprawą między innymi zastosowania plastikowych osłon dookoła nadwozia, przeprojektowanych zderzaków, srebrnych słupków dachowych oraz nowego kroju felg. Podwyższone nadwozie ma wpływać nie tylko na poczucie bezpieczeństwa i lepszą widoczność, ale także ułatwiać wsiadanie do kabiny.

W dodatku inżynierowie Opla zadbali o praktyczność – w tym kompaktowym aucie podróżować może 5 osób jednocześnie. W razie potrzeby kierowca będzie mógł wygospodarować do 1013 litrów przestrzeni w bagażniku (aż po dach), co jest zasługą również standardowej, składanej w proporcji 40:60, tylnej kanapy.

Wyjątkowy charakter pojazdu ma podkreślać także wnętrze z unikatową tapicerką Favo, zarezerwowaną dla wersji Rocks. Standardem jest radio R 300, które może zostać zastąpione przez system multimedialny R 4.0 IntelliLink ze zintegrowaną nawigacją, pozwalający na sparowanie telefonu za pomocą Apple CarPlay lub Android Auto.

Zdaniem producenta, dzięki zastosowaniu tych wszystkich systemów, włącznie z pokładowym Opel OnStar – pozwalającym na wezwanie pomocy w razie wypadku lub ułatwiającym dostęp do informacji serwisowych – Karl Rocks jest najlepiej wyposażonym pojazdem w swojej klasie.

Kolejnym atutem Karla Rocks ma być wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa i komfortu, w tym tryb miejski City mode ułatwiający manewrowanie kierownicą przy niskich prędkościach po naciśnięciu przycisku, park assist z tylnymi czujnikami parkowania oraz tempomat.

Małego Opla aspirującego do bycia SUV-em będzie można zamówić jeszcze przed końcem 2017 roku.

Tagi: News Opel Galeria