Psychofan wytropił dom gwiazdy analizując odbicie w jej oczach

11.10.2019 10:24
Psychofan wytropił dom gwiazdy analizując odbicie w jej oczach Fot. eno matsuoko instagram

Utrzymanie prywatności w sieci nie jest łatwe. Jak się okazuje, zdjęcia o wysokiej rozdzielczości nie tylko lepiej wyglądają na waszych profilach, ale mogą doprowadzić do was potencjalnych napastników.

Japońska wokalistka Ena Matsuoka została zaatakowana przez swojego oszalałego fana na początku września 2019. Psychofan był w stanie dojść do tego, gdzie mieszka Ena przyglądając się jednemu z jej selfie, jakie zapostowała na social mediach. Japończyk zrobił zbliżenie na oczy artystki i dzięki analizie odbicia widocznego w jej źrenicach odnalazł mieszkanie Matsuoki.

Selfie doprowadziło do mieszkania gwiazdy

Fan to 26-letni Hibiki Sato. Po analizie selfie Sato zidentyfikował przystanek autobusowy znajdujący się za oknami mieszkania Matsuoki. Po przeskanowaniu odbicia w oczach wokalistki Hibiki porównał je ze zdjęciami na Google Maps, co doprowadziło go do budynku, w którym mieszkała japońska idolka.

Przeczytaj także

Po przeanalizowaniu kątu padania światła i rodzaju okien Sato był również w stanie zgadnąć, w której części bloku znajduje się mieszkanie artystki.

21-letnia członkini Tenshitsukinukeniyomi została napadnięta przez fana 1 września 2019 roku. Sato czekał na nią na przystanku autobusowym. Wokalistka sięgała do klamki, gdy mężczyzna zaatakował ją od tyłu i zakrył jej usta tkaniną. Następnie zaciągnął ją w ciemny zaułek i próbował wykorzystać. Matsuoko w trakcie walki z napastnikiem doznała obrażeń twarzy.

Sato przyznał się do ataku po tym, jak został aresztowany ponad dwa tygodnie później. Wtedy też wyjawił, w jaki sposób był w stanie dotrzeć do mieszkania swojej ulubionej wokalistki.

W ostatnich miesiącach w Japonii coraz częściej dochodzi do napaści na gwiazdy j-popu. Maho Yamaguchi, była członkini NGT48, została zaatakowana przez dwóch mężczyzn w swoim mieszkaniu w styczniu. Mayu Tomita, otrzymała 12 ciosów nożem od napastnika, którego zgłaszała na policję 12 dni przed jego atakiem.

Oczywiście ryzyko idące za postowaniem zdjęć na social mediach nie ogranicza się tylko do sław. Bądźcie ostrożni szerując z obcymi ludźmi wasze prywatne wspomnienia.

Zobacz także:  Google Maps pomoże niedowidzącym przejść przez ulicę

Kacper Peresada Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.