Pogoda
21.06.2017 16:45

Pudel pierwszym polskim czołgiem w World of Tanks

Na tę wiadomość polscy pancerniacy czekali od lat – w World of Tanks pokaże się nasze drzewko. Oficjalnie ogłoszono, jaka rodzima maszyna zostanie udostępniona jako pierwsza – będzie to niemiecki „Pudel”.

Pudel pierwszym polskim czołgiem w World of Tanks
foto: kadr z wideo

Białoruski deweloper zdradził w materiale wideo, że nad udostępnieniem polskiej nacji w World of Tanks pracuje już od długiego czasu.

Największym problemem okazało się odnalezienie… polskich czołgów. Nasz kraj nie może za bardzo pochwalić się takimi konstrukcjami – produkowane w naszym kraju pojazdy gąsiennicowe powstawały na licencji radzieckiej. Sztandarowy produkt polskiego przemysłu zbrojeniowego, PT-91 Twardy, to zmodernizowana wersja T-72M1.

Także w ostatnich czasach nie mieliśmy szczęście do polskich projektów – polskim czołgiem podstawowym stał się sprowadzany z Niemiec Leopard 2.

Pierwszy polski czołg, który trafi do World of Tanks, także będzie miał niemieckie korzenie. Będzie to „Pudel”, a właściwie „Magda” – Pantera, która została zdobyta przez Armię Krajową 2 sierpnia 1944 roku.

„Pudel” był pseudonimem poległego w dniu zdobycia pantery Tadeusza Tyczyńskiego – napis pojawił się na prawym przednim błotniku. Załoga wolała mówić na zdobyczny czołg per „Magda”, i takie oznaczenie ostatecznie się przyjęło. Pantera służyła Armii Krajowej do 11 sierpnia 1944 roku, gdy została porzucona ze względu na wyczerpanie akumulatorów.

Początkowo polska Pantera będzie dostępna tylko w Superteście – jeszcze w tym roku, wraz z wprowadzeniem polskiego drzewka do klienta, pojawi się w oficjalnych rozgrywkach. Nie ma co liczyć na szybkie przeniesienie „Rudego” – deweloperzy chcą skonsultować i przemyśleć tę decyzję.

Jak deklarują twórcy World of Tanks, propozycja drzewka zostanie pokazana przed jej implementacją, tak by wysłuchać opinii graczy. Na razie jednak pozostaje tajemnicą.

Jaki czołg chcielibyście poprowadzić w WoT?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry