Pogoda
27.01.2016 13:06

Pudełko lunchowe, które jest dietetykiem

Bierz posiłki na poważnie – takim hasłem promuje się zdobywający popularność na Kickstarterze Prepd Pack, zestaw pojemników na jedzenie wspomagany przez specjalną aplikację.

Pudełko lunchowe, które jest dietetykiem
foto: www.getprepd.com

Na pierwszy rzut oka Prepd Pack to atrakcyjnie wizualnie pojemnik na posiłki, twórcy przekonują jednak, że nie po samym wyglądzie powinno się ich dzieło osądzać. Najważniejszym elementem gadżetu jest aplikacja pomagająca planować i przygotowywać posiłki.

Program powstał pod okiem profesjonalnych dietetyków i kucharzy – jego główną funkcją jest zaproponowanie tygodniowego zestawu posiłków według wskazanych wymagań, na przykład wskazanej diety czy celów związanych ze zdrowiem użytkownika.

Proponowane dania mieszczą się w zadanym limicie kalorii, aplikacja stara się także, by jej propozycje były zróżnicowane – posiłki mają rzadko się powtarzać. Duży nacisk kładziony był na oszczędne wykorzystywanie jedzenia; przepisy przygotowano w taki sposób, by zminimalizować marnowanie żywności. Możliwe jest również przygotowanie zestawów na poszczególne dni z wyprzedzeniem.

Po zaakceptowaniu planu tygodniowego użytkownik otrzymuje listę zakupów. Aplikacja podpowiada także podczas przygotowywania posiłków, wyświetlając na ekranie przepis na przygotowywane danie.

Z programu będzie można korzystać na urządzeniach pracujących pod kontrolą Androida oraz iOS (Apple).

foto: www.getprepd.com

Pudełko lunchowe zostało zaprojektowane z myślą o jak najlepszym wykorzystaniu dostępnego miejsca i materiału. Zestaw pojemników (przepisy podpowiadają, których używać do danego posiłku) wpasowują się idealnie do środka pudełka, łatwo je także układać w lodówce. Modułowe pojemniki są szczelne, można je zarówno zamrażać, jak i używać w mikrofalówce.

W środku znajduje się jeszcze uchwyt na magnetyczne sztućce (są w komplecie); po otworzeniu pudełko oferuje podstawkę, na której można spożywać posiłki.

Prepd Pack został wyceniony na 50 dolarów. Dostawy pudełka lunchowego mają rozpocząć się w czerwcu 2016 roku.

Czy inteligentny pojemnik lunchowy ma szansę sprawdzić się w praktyce?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gadżety