Pogoda
21.03.2020 16:37

Puma stworzyła buty przypominające wizerunek Hitlera? Firma w tarapatach

Marki odzieżowe często wpadają w dziwne tarapaty przez niekonwencjonalne projekty nowych ubrań i akcesoriów. Tym razem w ogniu krytyki znalazła się niemiecka Puma.

Puma stworzyła buty przypominające wizerunek Hitlera? Firma w tarapatach
foto: shutterstock.com/zdjęcie poglądowe

Sportowa marka odzieżowa Puma wypuściła niedawno na rynek model butów nazwanych "Storm Adrenaline". Biało-zielone sneakersy z czarnymi elementami na pozór nie różnią się zbytnio niczym od innych popularnych modeli obecnych na rynku. Ot, zwykłe "adidasy". Jeżeli jednak popatrzymy na nie z góry, to można zauważyć ciekawe i niezbyt fortunne podobieństwo.

Puma stworzyła buty przypominające wizerunek Hitlera?

Okazuje się bowiem, że wspomniane czarne elementy na białym tle przypominają wizerunek... Adolfa Hitlera. Nazistowski lider III Rzeszy był charakterystyczny z wielu powodów - jego fryzura i wąsik są bardzo proste do rozpoznania. I właśnie to miały reprezentować czarne elementy na białym tle. 

George Clooney
George Clooney
Przeczytaj także Firma Nespresso oskarżona o wykorzystywanie dzieci. George Clooney skomentował sprawę

Na Twitterze rozgorzała gorąca dyskusja na temat sneakersów, a temat podchwyciły media - m.in. niemiecki BILD, który zaprezentował też zdjęcie butów z rzutu ptaka obok portretu Hitlera. Podobieństwo możecie zobaczyć poniżej:

W komentarzach internautów możemy również przeczytać, że niektórym tył butów kojarzy się natomiast z kolorem mundurów i opasek NSDAP, czyli Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników. Jej szefem był Adolf Hitler. 

Puma na razie nie odniosła się do całej sprawy.

Rammstein
Rammstein
Przeczytaj także Rammstein został oskarżony o profanację Holokaustu w najnowszym klipie

Wam też buty przypominają Hitlera?

Tagi: Newsy