Puma stworzyła buty przypominające wizerunek Hitlera? Firma w tarapatach

21.03.2020 16:37
Puma stworzyła buty przypominające wizerunek Hitlera? Firma w tarapatach Fot. shutterstock.com/zdjęcie poglądowe

Marki odzieżowe często wpadają w dziwne tarapaty przez niekonwencjonalne projekty nowych ubrań i akcesoriów. Tym razem w ogniu krytyki znalazła się niemiecka Puma.

Sportowa marka odzieżowa Puma wypuściła niedawno na rynek model butów nazwanych "Storm Adrenaline". Biało-zielone sneakersy z czarnymi elementami na pozór nie różnią się zbytnio niczym od innych popularnych modeli obecnych na rynku. Ot, zwykłe "adidasy". Jeżeli jednak popatrzymy na nie z góry, to można zauważyć ciekawe i niezbyt fortunne podobieństwo.

Puma stworzyła buty przypominające wizerunek Hitlera?

Okazuje się bowiem, że wspomniane czarne elementy na białym tle przypominają wizerunek... Adolfa Hitlera. Nazistowski lider III Rzeszy był charakterystyczny z wielu powodów - jego fryzura i wąsik są bardzo proste do rozpoznania. I właśnie to miały reprezentować czarne elementy na białym tle. 

Przeczytaj także

Na Twitterze rozgorzała gorąca dyskusja na temat sneakersów, a temat podchwyciły media - m.in. niemiecki BILD, który zaprezentował też zdjęcie butów z rzutu ptaka obok portretu Hitlera. Podobieństwo możecie zobaczyć poniżej:

W komentarzach internautów możemy również przeczytać, że niektórym tył butów kojarzy się natomiast z kolorem mundurów i opasek NSDAP, czyli Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników. Jej szefem był Adolf Hitler. 

Puma na razie nie odniosła się do całej sprawy.

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.