Punisher otrzymał nowe krwawe logo

Sergiusz Kurczuk
15.01.2019 15:24
2 Fot. Punisher vol. 12 #2

W 6. numerze najnowszych przygód Punishera, tytułowy bohater dostaje nową wersję swojego słynnego logo - czaszki na piersi. Tym razem wizerunek jest niezwykle brutalny.

Logo Punishera należy do najsłynniejszych symboli postaci z komiksów. O jego popularności świadczy fakt, że często pojawia się na rozmaitych produktach w ogóle niezwiązanych ze słynnym mścicielem Marvela. Kostium Punishera przechodził rozmaite metamorfozy, ale jeden element pozostawał niezmienny od debiutu postaci, który miał miejsce w 1974 roku - czaszka na jego piersi. Okazuje się, że po ostatnich wydarzeniach Frank Castle będzie związany z tym znakiem na zawsze.

6 (2019) Fot. foto: kadr z komiksu Punisher #6 (2019)

Punisher #6 (2019) - nowe logo mściciela

Pod koniec roku 2018 Marvel wydał nową serię poświęconą Punisherowi autorstwa Matta Rosenberga, Szymona Kudrańskiego, Antonio Fabeli i Cory'ego Petita. Punisher nie jest typowym herosem z komiksów. Woli zabijać, zamiast osadzać przestępców w więzieniach, nie nosi maski i nie posiada supermocy. Jednak symbol czaszki od samego początku był dla niego ważny i odnosił się do krwawej vendetty Franka Castle'a. Budził też strach wśród wrogów Punishera. Złoczyńca znany jako Baron Zemo postanowił nadać czaszce nowe znaczenie.

Nick Fury Jr. postanowił nasłać Zemo na Punishera, mając nadzieję, że podczas walki pozabijają się nawzajem. Ostatnimi czasy Castle zaszedł za skórę organizacji Hydra, próbując odkupić swoje grzechy z eventu Secret Empire. Zemo postanowił zemścić się za osłabienie swojej grupy i pokonał Punishera, umieszczając go w niewoli i poddając torturom. Zemo wyśmiewając antybohatera, postanowił okrutnie sobie z niego zażartować, wycinając mu na nagiej piersi czaszkę.

6 (2019) Fot. foto: kadr z komiksu Punisher #6 (2019)

Pod koniec numeru widzimy Franka po upływie kilku miesięcy. Castle znajduje się w więzieniu, a jego pierś zdobi złowieszcza blizna.

6 (2019) Fot. foto: kadr z komiksu Punisher #6 (2019)

"Punisher" - kiedy premiera 2. sezonu serialu Netfliksa?

W jaki sposób Punisher zemści się na Baronie Zemo? Przekonamy się w kolejnych numerach serii. Zanim to nastąpi, Netflix zaprezentuje 2. sezon przygód serialowego Franka Castle'a. Premiera produkcji odbędzie się już 18 stycznia 2019 roku.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.