Pytanie w "Milionerach" o polski skandal. Wygralibyście 125 tys. złotych?

14.01.2021 17:27
Hubert Urbański w Milionerach Fot. VIPHOTO/East News

W "Milionerach" padło pytanie dotyczące instalacji w kształcie obozu koncentracyjnego. Znalibyście dobrą odpowiedź?

Kto nie chciałby być Milionerem? No właśnie, nic zatem dziwnego, że teleturniej z Hubertem Urbańskim cieszy się taką popularnością. Zasady programu są dosyć proste - spośród 6 osób poprzez rundę kto pierwszy, ten lepszy wyłaniana jest jedna osoba, która może zdobyć milion złotych, jeśli prawidłowo odpowie na 12 pytań. W ostatnim odcinku padło podchwytliwe pytanie dotyczące kontrowersyjnego artysty. Wygralibyście 125 tysięcy złotych?

Polecamy

Pytanie w "Milionerach" o obóz koncentracyjny. Wygralibyście 125 tys. złotych?

Hubert Urbański zapytał o dzieło artysty Zbigniewa Libera, które wywołało spore zamieszanie w świecie sztuki współczesnej.

Instalacja była stworzona z klocków LEGO, co wywołało oburzenie u wielu znawców sztuki. Artyście zarzucono m.in. epatowanie okrucieństwem. Dzieło nazywało się "Lego. Obóz koncentracyjny" i pierwszy raz zostało wystawione w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Instalacja była wykonana z gotowych klocków LEGO z różnych zestawów zabawek.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.