Pytanie w "Milionerach" o polski skandal. Wygralibyście 125 tys. złotych?

14.01.2021 17:27
Hubert Urbański w Milionerach Fot. VIPHOTO/East News

W "Milionerach" padło pytanie dotyczące instalacji w kształcie obozu koncentracyjnego. Znalibyście dobrą odpowiedź?

Kto nie chciałby być Milionerem? No właśnie, nic zatem dziwnego, że teleturniej z Hubertem Urbańskim cieszy się taką popularnością. Zasady programu są dosyć proste - spośród 6 osób poprzez rundę kto pierwszy, ten lepszy wyłaniana jest jedna osoba, która może zdobyć milion złotych, jeśli prawidłowo odpowie na 12 pytań. W ostatnim odcinku padło podchwytliwe pytanie dotyczące kontrowersyjnego artysty. Wygralibyście 125 tysięcy złotych?

Polecamy

Pytanie w "Milionerach" o obóz koncentracyjny. Wygralibyście 125 tys. złotych?

Hubert Urbański zapytał o dzieło artysty Zbigniewa Libera, które wywołało spore zamieszanie w świecie sztuki współczesnej.

Instalacja była stworzona z klocków LEGO, co wywołało oburzenie u wielu znawców sztuki. Artyście zarzucono m.in. epatowanie okrucieństwem. Dzieło nazywało się "Lego. Obóz koncentracyjny" i pierwszy raz zostało wystawione w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Instalacja była wykonana z gotowych klocków LEGO z różnych zestawów zabawek.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.