Pyton grasował w Sosnowcu. Interweniowała straż miejska

21.06.2021 17:20
Pyton grasował w Sosnowcu. Interweniowała straż miejska Fot. East News

Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński napisał ostatnio na swoim Faceboku o nietypowej interwencji Straży Miejskiej w jego mieście.

Jedna z mieszkanek Sosnowca znalazła na ulicy pytona królewskiego. Wezwała służby, które natychmiast zjawiły się na miejscu i podjęły stosowne kroki, by schwytać gada.

Pyton królewski grasował w Sosnowcu

Ponad półtorametrowy wąż błąkał się w rejonie tzw. ślimaka przy ul. 3 Maja w Sosnowcu. Zauważyła go przechodząca w tym rejonie mieszkanka miasta. Na miejsce przybył starszy inspektor Mariusz Tyszkiewicz, któremu udało się odnaleźć i schwytać zwierzę. Jak dotąd nie wiadomo jakim cudem półtorametrowy pyton pełzał po ulicy w Sosnowcu.

Polecamy

Prawdopodobnie został wypuszczony przez właściciela, który postanowił się go pozbyć, lub uciekł z hodowli.

Pyton Królewski to gad, który może osiągnąć do 180 centymetrów długości. W zależności od tego, czy zwierzę żyje na wolności, czy trzymane jest w niewoli, jego pokarm mogą stanowić różnego rodzaju gryzonie i mniejsze ptaki. Raczej nie bywa agresywny wobec ludzi.

3 czerwca 2020 roku mieszkaniec wrocławskich Popowic znalazł w swojej w spłuczce pytona królewskiego. Wezwani na miejsce strażacy mieli ogromny problem ze schwytaniem gada. Wąż buszował beztrosko w kanalizacji bloku przez kilka godzin.

Zobacz również: Jasnowidz Jackowski o EURO 2020: "Coś się poważnego wydarzy w Barcelonie"

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.