Pyton królewski "spacerował" ulicami miasta. "Pełzał sobie jak gdyby nigdy nic"

30.08.2022 10:31
Pyton królewski "spacerował" ulicami miasta. "Pełzał sobie jak gdyby nigdy nic" Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Jak informuje dolnośląska policja, w miniony weekend doszło do bardzo nietypowej interwencji. W Lwówku Śląskim pyton "spacerował" ulicami miasta

Policjanci, mimo że w trakcie swojej służby podejmują najróżniejsze interwencje, tym razem ogromnie się zdziwili. W Lwówku Śląskim ulicami miasta pełzał sobie wąż.

Pyton królewski "spacerował" ulicami miasta

Ogromnego gada zaobserwowano na ulicach Lwówka Śląskiego w miniony weekend. Jak wstępnie ustalono "z wyglądu nie przypominał naszych rodzimych gatunków, które możemy spotkać w kraju".

Polecamy

 

Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze ku swojemu zdziwieniu potwierdzili, że doszło do sytuacji opisanej przez osoby zgłaszające. Na jednym ze skrzyżowań mundurowi zauważyli dość egzotycznie wyglądającego gada, który pełzał sobie jak gdyby nigdy nic

- informują funkcjonariusze.

Mundurowi razem z lekarzem weterynarii oraz wezwaną na miejsce zdarzenia Strażą Pożarną bezpiecznie odłowili węża. Szybko ustalono, kto jest właścicielką uciekiniera.

Jak się okazało, kilkumiesięczny pyton królewski bez jej wiedzy wydostał się z terrarium i będąc ciekawym świata, urządził sobie wycieczkę ulicami Lwówka Śląskiego. Na szczęście skończyło się tylko na strachu, a wąż cały i zdrowy powrócił do domu

- informują służby.

Tymczasem uznawane dotychczas za egzotyczne gatunki pająków coraz częściej osiedlają się w centralnej Europie. W okolicy Polski zadomowił się jadowity pająk Nosferatu.

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.