Pogoda
11.07.2018 10:57

Pyton odnaleziony w... twardym dysku

Tego nikt się nie spodziewał – podczas rutynowej kontroli na lotnisku okazało się, że w środku zewnętrznego dysku twardego znajduje się materiał organiczny. Wezwani do sprawdzenia pakunku specjaliści odkryli, że był to zwinięty w kłębek pyton.

pyton
foto: zrzut ekranu

Celnicy nie mają wątpliwości – była to próba przemycenia rzadkiego i chronionego zwierzęcia z Miami do Barbados na pokładzie samolotu. Pyton królewski zapewne nie zdołałby narozrabiać w samolocie – znajdował się w nadanym bagażu – ale na wyspie docelowej mógłby spowodować prawdziwą ekologiczną katastrofę.

Na Barbados węże występują bardzo rzadko – nowy okaz nie miałby naturalnych wrogów i mógłby sieć śmierć i zniszczenie jako gatunek inwazyjny.

Jakie problemy mogą sprawić zwierzęta, które pochodzą z obcego ekosystemu, wiedzą na przykład Australijczycy, którzy popełnili błąd i sprowadzili do siebie króliki. Te, pozostawione same sobie, szybko zwiększyły swoją liczebność i stały się ekwiwalentem szarańczy. Podobne obawy można mieć w stosunku do pytona, który jest intensywnie poszukiwany w Warszawie - jego obecność może poważnie zachwiać równowagą życia zwierząt żyjących w i przy Wiśle. 

Pyton znaleziony przez celników

Wąż został unieruchomiony w nylonowej pończosze, a następnie umiejscowiony w obudowie dysku twardego. Przemytniczka miała zapewne nadzieję, że dodatek zostanie przeoczony podczas prześwietlania bagażu.

Celnicy wykazali się jednak wysoką czujnością:

"

Pyton sam w sobie nie stanowił zagrożenia dla nikogo w samolocie, materiał organiczny zamknięty w obudowie elektroniki wzbudził obawy co do bezpieczeństwa, dlatego funkcjonariusze zdecydowali się przyjrzeć sprawie bliżej. "

Do bagażu wezwano saperów – ci, ku swojemu zdumieniu (i być może uldze), w dysku twardym znaleźli nie materiały wybuchowe, lecz żywego pytona.

Ani wąż, ani właścicielka bagażu, w którym przebywał, nie odlecieli na Barbados.

Dotychczas najbardziej szokującym doniesieniem na temat niespodziewanych lokatorów urządzeń elektronicznych były doniesienia serwisów opowiadających o odnajdywaniu w konsolach PS4 karaluchów.

Co wolelibyście znaleźć?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele