QUIZ: Jak dobrze znasz uniwersum Wiedźmina?

Jakub Gańko
17.05.2017 15:24
QUIZ: Jak dobrze znasz uniwersum Wiedźmina? Fot. materiały prasowe

Sprawdź swoją wiedzę o książkowej sadze Andrzeja Sapkowskiego i grach produkcji studia CD Projekt RED.

Wiedźmin to jedna z naszych najważniejszych marek, która coraz odważniej wkracza do światowej popkultury. Po trzech bardzo udanych grach firmy CD Projekt RED, które sprzedały się w łącznym nakładzie ponad 25 milionów egzemplarzy, Geralt dostanie kolejną okazję do zaprezentowania się zagranicznym odbiorcom w serialu Netfliksa.

Za produkcję będzie odpowiadał Tomasz Bagiński, a konsultantem kreatywnym całej serii zostanie sam Andrzej Sapkowski, można więc być raczej spokojnym o jej poziom. Z pewnością będzie on wręcz nieporównywalny do ekranizacji Marka Brodzkiego z 2001 roku, o której żaden z fanów Wiedźmina nie chce pamiętać...

W oczekiwaniu na nadchodzące dzieło Netfliksa, proponujemy Wam zabawę, w której sprawdzicie swoją wiedzę o uniwersum Geralta. Nie zabraknie pytań o książkowy pierwowzór, jak i gry CD Projekt RED. Przekonajcie się, ile tak naprawdę wiecie o świecie wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego!

QUIZ: Jak dobrze znasz uniwersum Wiedźmina?
Rozwiąż quiz

W którym roku opublikowano pierwsze opowiadanie Andrzeja Sapkowskiego o Wiedźminie?

QUIZ: Jak dobrze znasz uniwersum Wiedźmina?

W którym roku opublikowano pierwsze opowiadanie Andrzeja Sapkowskiego o Wiedźminie?

Proponujemy Wam też sprawdzić, czy zdołacie rozpoznać po screenie kultowe gry z lat 90., a także nasz quiz o grach na ośmiobitowce oraz zestawienie gier z lat 90., przy których zarywaliśmy noce.

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.