QUIZ: Rozpoznaj tory wyścigowe po zdjęciach

Aleksandra Kopka
10.05.2017 14:56
QUIZ: Rozpoznaj tory wyścigowe po zdjęciach Fot. LAT Photographic/East News

Jeśli jesteś fanem Formuły 1 bądź MotoGp zapewne rozpoznasz tory wyścigowe już po konturach. Jednak są takie, które swoim wyglądem mogą wprawić w zakłopotanie nawet największych znawców motoryzacji. Przekonaj się, czy uda ci się rozpoznać tory wyścigowe po zdjęciach.

Tory wyścigowe są nierozerwalnym elementem każdych wyścigów. Znają je miłośnicy bolidów Formuły 1, zmagań kierowców jednośladów w cyklu MotoGp czy fani driftu. Każdy z tych odłamów motosportu realizowany jest na asfaltowych drogach torów wyścigowych.

W Polsce liczebność torów wyścigowych dramatycznie maleje. Obiekty takie jak Tor Lublin czy Tor Wyrazów, zostają zamykane ze względu na budowę w ich miejscu osiedli mieszkaniowych. Inne nawet jeśli powstają to w miejscach odosobnionych z utrudnionym dostępem np. z powodu asfaltowej drogi dojazdowej. Taka sytuacja miała miejsce w momencie otwarcia Toru Jastrząb pod Radomiem.

Jedynym torem w Polsce, który posiada homologację FIA jest Tor Poznań w Przyźmierowie. To póki co jedyny obiekt spełniający wszystkie warunki dopuszczające go do realizacji międzynarodowych cyklów zawodów. Jeden taki obiekt w kraju to stanowczo za mało. W skali światowej wypadamy blado, jednak jest kilka projektów inwestycji, które obecnie przechodzą procedury prawne. Pozostaje mieć nadzieję, że nie utkną w urzędowej szufladzie.

Skupmy się jednak na tych największych i najsławniejszych torach na świecie. Kto nie pamięta dramatycznego wypadku Nikiego Laudy na Nurburgringu w 1976 roku, podczas Grand Prix Niemiec? Ten i inne podobne mu wypadki sprawiły, że owy tor jest uznawany za jeden z najniebezpieczniejszych.

Jeśli znasz historię każdego z torów, nasz quiz nie powinien być dla ciebie problemem. Sprawdź swoją wiedzę i rozpoznaj najsławniejsze tory wyścigowe świata po zdjęciach:

Rozwiąż quiz

Jak nazywa się ten tor wyścigowy?

tor 1 Fot. foto: kadr z wideo

Jak nazywa się ten tor wyścigowy?

Aleksandra Kopka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.