Quentin Tarantino przyjedzie do Polski. Gdzie będziemy mogli zobaczyć reżysera?

30.10.2019 11:26
Quentin Tarantino przyjedzie do Polski. Gdzie będziemy mogli zobaczyć reżysera? Fot. . ODD ANDERSEN/AFP/East News

Reżyser przyjedzie do Polski z okazji Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych EnergaCAMERIMAGE.

Quentin Tarantino jest obecnie jednym z najbardziej uznanych twórców. To właśnie on jest odpowiedzialny za stworzenie takich filmów jak "Pulp Fiction", "Kill Bill", "Bękarty Wojny" czy "Once Upon a Time in Hollywood". Dziewięć jego filmów było łącznie 24 razy nominowanych do Oscara. Ta liczba robi wrażenie.

Quentin Tarantino przyjedzie do Polski. Gdzie będziemy mogli zobaczyć reżysera?

Quentin odwiedzi Polskę w towarzystwie swojego kolegi, Roberta Richardsona, z którym współpracuje. Obaj twórcy przyjadą do Torunia i odbiorą nagrodę dla Duetu Autor Zdjęć - Reżyser. W trakcie festiwalu ma się również odbyć pokaz "Once Upon a Time in Hollywood", który jest piątym wspólnym projektem Richardsona i Tarantino.

Przeczytaj także

O tym, że twórcy pojawią się w Polsce, poinformował oficjalny profil Cameraimage Festival na Facebooku:

Marek Żydowicz, który jest dyrektorem festiwalu oznajmił, że "Once Upon a Time in Hollywood" to "poruszająca do żywego i jednocześnie podnosząca na duchu opowieść o Los Angeles na przełomie dwóch epok. Robert Richardson i Quentin Tarantino opowiadają ciekawe, wizualnie imponujące historie, które służą za przypomnienie, dlaczego wielu z nas zakochało się w kinie. Przyznajemy im tę nagrodę z ogromną przyjemnością". Duet ma odwiedzić Polskę 16 listopada 2019 roku.

Zobacz także: Quentin Tarantino nie wyklucza, że jego ostatni film będzie horrorem

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.