Pogoda
09.10.2019 09:46

Oto darmowa gra, która nauczy kodować zarówno dorosłych, jak i dzieci

Połączenie edukacji z rozrywką to rynek, który od lat jest niedoceniany przez graczy.

kórliki kodują
foto: materiały prasowe ubisoft montreal

W połowie września do sprzedaży trafił najnowszy dodatek "Assassin's Creed: Odyssey". Gracze mogli w nim, zamiast mordować na zlecenie greckich filozofów, poznać historię Starożytnej Grecji. To nie pierwszy raz, gdy Ubisoft zdecydował się połączyć swoją grę o asasynach z interaktywną nauką historii. Teraz francuska firma po raz kolejny chce, aby ich nowy tytuł łączył zabawę z lekcjami. I to przy pomocy uwielbianych przez dzieciaki Kórlików.

Kórliki nauczą was kodować

"Rabbids Coding" zostało stworzone z myślą o graczach od siedmiu lat w górę. W tytule użytkownicy mogą wybrać część kodu z menu, przeciągnąć go do gry i aranżować w odpowiedni sposób przy pomocy instrukcji. Jeśli programowanie okaże się niepoprawne, dzieciaki będą mogły skorzystać z innych części kodu albo mogą ułożyć nowe sekwencje i spróbować raz jeszcze.

screen
screen
Przeczytaj także "Assassin's Creed" został grą edukacyjną

W grze znajdują się 32 poziomy, które uczą użytkowników różnych sposobów kodowania. Młodzi gracze nie tylko poznają podstawy programowania, ale również dowiedzą się, jak działa ekonomia w świecie informatycznym.

"

Wszystkie umiejętności i koncepcje pomogą graczowi zoptymalizować program, czyniąc sekwencję kodowania tak krótką i tak wydajną, jak to możliwe. "

Wyjaśniają twórcy z Ubisoft Montreal. Gra jest dostępna od dzisiaj na PC-ty poprzez należący do firmy Uplay. Jeśli macie ochotę przerodzić pasję do gier w coś więcej, warto ściągnąć grę i namówić dzieciaki do testów.

Zobacz także:  Wiemy, kiedy trafi do nas PlayStation 5. Oficjalna informacja od Sony

Kacper Peresada
Tagi: Gry