Oto darmowa gra, która nauczy kodować zarówno dorosłych, jak i dzieci

Kacper Peresada
09.10.2019 09:46
Oto darmowa gra, która nauczy kodować zarówno dorosłych, jak i dzieci Fot. materiały prasowe ubisoft montreal

Połączenie edukacji z rozrywką to rynek, który od lat jest niedoceniany przez graczy.

W połowie września do sprzedaży trafił najnowszy dodatek "Assassin's Creed: Odyssey". Gracze mogli w nim, zamiast mordować na zlecenie greckich filozofów, poznać historię Starożytnej Grecji. To nie pierwszy raz, gdy Ubisoft zdecydował się połączyć swoją grę o asasynach z interaktywną nauką historii. Teraz francuska firma po raz kolejny chce, aby ich nowy tytuł łączył zabawę z lekcjami. I to przy pomocy uwielbianych przez dzieciaki Kórlików.

Kórliki nauczą was kodować

"Rabbids Coding" zostało stworzone z myślą o graczach od siedmiu lat w górę. W tytule użytkownicy mogą wybrać część kodu z menu, przeciągnąć go do gry i aranżować w odpowiedni sposób przy pomocy instrukcji. Jeśli programowanie okaże się niepoprawne, dzieciaki będą mogły skorzystać z innych części kodu albo mogą ułożyć nowe sekwencje i spróbować raz jeszcze.

Przeczytaj także

W grze znajdują się 32 poziomy, które uczą użytkowników różnych sposobów kodowania. Młodzi gracze nie tylko poznają podstawy programowania, ale również dowiedzą się, jak działa ekonomia w świecie informatycznym.

Wszystkie umiejętności i koncepcje pomogą graczowi zoptymalizować program, czyniąc sekwencję kodowania tak krótką i tak wydajną, jak to możliwe.

Wyjaśniają twórcy z Ubisoft Montreal. Gra jest dostępna od dzisiaj na PC-ty poprzez należący do firmy Uplay. Jeśli macie ochotę przerodzić pasję do gier w coś więcej, warto ściągnąć grę i namówić dzieciaki do testów.

Zobacz także:  Wiemy, kiedy trafi do nas PlayStation 5. Oficjalna informacja od Sony

Kacper Peresada Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.