Żona Jacka Kurskiego wybrała Rafała Brzozowskiego na Eurowizję? TVP wydało oświadczenie

16.03.2021 15:07
Rafał Brzozowski Fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

TVP odniosło się do pogłosek, że żona Jacka Kurskiego miała wpływ na wybór Rafała Brzozowskiego na reprezentanta Polski na Eurowizji.

Rafał Brzozowski będzie reprezentować Polskę na Eurowizji 2021. Wokalista został wybrany wewnętrznie przez Telewizję Polską, co nie spodobało się wielu osobom. W sieci pojawiły się głosy, że na wybór Brzozowskiego wpłynęła żona Jacka Kurskiego. TVP oraz jej prezes postanowili skomentować sprawę.

Polecamy

Eurowizja 2021: Jacek Kurski skomentował wybór Rafała Brzozowskiego na reprezentanta Polski

W oświadczeniu TVP podkreślono, że Rafał Brzozowski został wybrany przez grono ekspertów:

Telewizja Polska informuje, że wybór Rafała Brzozowskiego jako reprezentanta Polski na tegoroczny konkurs Eurowizji miał charakter czysto ekspercki i odbywał się wyłącznie w oparciu o ocenę atrakcyjności zgłoszonych utworów. Wybór utworu „The Ride” dokonany został przez zespół ekspertów Agencji Kreacji Rozrywki i Oprawy, którzy oceniali wyłącznie piosenkę, a nie jej wykonawcę. Utwór zgłoszony przez Rafała Brzozowskiego zdobył najwyższą ocenę.

Jacek Kurski również skomentował sprawę twierdząc, że oceniano piosenki, a nie samych artystów:

To kolejne kłamstwo obliczone na hejt wobec Telewizji Polskiej. Reprezentanta Polski wybrano w eksperckiej procedurze wewnętrznej, w oparciu o kryteria merytoryczne, oceniano zgłoszone propozycje piosenek, a nie wykonawców.

Co więcej, odniósł się do plotek, że jego żona miała wpływ na wybór Brzozowskiego, którego bardzo lubi:

Moja żona nie zajmuje się sprawami TVP. Obecnie oczekuje przyjścia na świat naszego dziecka i przygotowuje się do macierzyństwa. Rafał Brzozowski nie jest jej ulubionym piosenkarzem.

Według prezesa takie wymysły mają uderzać w wizerunek TVP. W 2020 roku Polskę miała reprezentować Alicja Szemplińska, która została wybrana przez widzów podczas specjalnej edycji programu "Szansy na Sukces". Niestety rok temu Eurowizja z powodu pandemii została odwołana i wokalistka nie uczestniczyła w konkursie. Teraz porównajcie utwór Szemplińskiej oraz Brzozowskiego i sami oceńcie, która piosenka miałaby szansę na zajęcie wysokiego miejsca na Eurowizji.

Eurowizja 2021 odbędzie się w dniach 18-22 maja 2021 w Rotterdamie. W 2019 roku Eurowizję wygrał Duncan Laurence z Holandii i właśnie ten kraj miał być gospodarzem konkursu w 2020, ale z powodu pandemii impreza została odwołana.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.