Rake. Kim jest przerażający potwór siedzący na krawędzi twojego łóżka?

Olga Konarzycka
10.08.2018 14:30
Rake. Kim jest przerażający potwór siedzący na krawędzi twojego łóżka? Fot. kadr z wideo Niepokojące Fakty „Niepokojące Fakty: Rake”

Ta tajemnicza istota lubi zakradać się do sypialni śpiących ludzi i siadać na krawędziach ich łóżek. Uważajcie na nocne przebudzenia. Możecie bowiem z przerażeniem odkryć, że ktoś się wam przygląda. Poznajcie Rake'a.

Świat pełen jest tajemniczych zagadek. Niemal każdy jego zakątek przepełniony jest mrocznymi opowieściami. Pisaliśmy już wcześniej o upiornych bohaterach legend z rozmaitych zakątków naszej planety - Argentyny, Japonii oraz Rosji. Przyglądaliśmy się również przerażającym kryptydom - krzyżówkom ludzi i zwierząt. Teraz czas na kolejnego potwora, o którym opowieści mrożą krew w żyłach. Poznajcie Rake'a.

Kim właściwie jest Rake?

Rake to postać, która śmiało może być bohaterem Waszych najgorszych koszmarów. Ma jednak nienaturalnie wydłużone kończyny i niezwykle bladą, niemalże siną skórę. Ponadto posiada szereg ostrych kłów i parę ogromnych, błyszczących ślepi. Chociaż Rake posturą przypomina nieco człowieka, nie wykształcił umiejętności chodzenia na dwóch nogach, tak więc porusza się na czworaka. Jego zachowanie nie podobne do zwierzęcego - istota jest niezwykle płochliwa, często zachowuje się jednak agresywnie.

rake 1 Fot. foto: kadr z wideo Niepokojące Fakty „Niepokojące Fakty: Rake”

Gdzie można spotkać Rake'a?

Pierwsze wzmianki o upiorze pojawiły się w 2003 roku na terenie USA. Mieszkańcy wiejskich obszarów stanu Nowy Jork zaczęli donosić, że udało im się spotkać tajemniczą istotę .Potwór zazwyczaj zamieszkuje obszary leśne, jednak wielu ludzi spotykało go przebiegającego przez ulicę, a nawet na terenach swoich posesji. Istnieje całą masa osób, którym udało się uchwycić Rake'a na kamerze. Jednym z nich jest pewien Amerykanin, który pewnej nocy zaniepokojony dziwnymi dźwiękami dochodzącymi z dachu jego domu, postanowił sprawdzić co kryje się za hałasem. Tym sposobem spotkał nieproszonego gościa.

Rake lubi również późną nocą odwiedzać ludzkie sypialnie. Siada wówczas na krawędzi łóżka i po prostu z zaciekawieniem przygląda się śpiącemu. Właśnie taka sytuacja przytrafiła się pewnej mieszkance USA.

Rake - tajemnicza istota, która obserwuje Cię we śnie

W 2006 roku kobieta wraz z mężem i dziećmi wróciła właśnie z rodzinnej wycieczki, tak więc wszyscy zmęczeni podróżą szybko udali się spać. Gdy w środku nocy przebudziła się ze snu z odkryła, że tuż obok jej stóp siedzi tajemnicza postać. Według kobiety przypominał on nagiego mężczyznę lub wielkiego, bezwłosego psa. Początkowo istota wpatrywała się w osłupiałą ze zdziwienia parę. Jednak w pewnym momencie Rake zbliżył się do męża na niebezpieczną odległość.

Amerykanka była przekonana, że dziwna kreatura jest chora i może potrzebować ich pomocy - jego postura była bowiem dosyć nienaturalna, tak jakby wcześniej padł ofiarą wypadku. Kobieta wspominając całą sytuację stwierdziła nawet, że nie była dziwnie spokojna w obecności Rake'a. To uczucie nie trwało jednak długo. W pewnym momencie potwór niczym spłoszone zwierzę rzucił się do ucieczki. Para natychmiast poderwała się z łóżka w obawie o los dwójki śpiących w pokoju obok pociech. Gdy wybiegli oni na korytarz Rake zgarbiony pochylał się nad ich córką i był cały pokryty krwią. Gdy zdał sobie sprawę z obecności pary, szybko uciekł. Okazało się, że zdążył on bardzo poważnie zranić dziewczynkę. Udało jej się jednak wyszeptać jedno zdanie - „To jest Rake”. Ojciec dziecka próbował jeszcze ratować córkę, jednak podczas pospiesznej drogi do szpitala wjechał samochodem do szpitala. Obojgu nie udało się więc przeżyć.

Kobieta wraz z pozostałym przy życiu synem przez wiele miesięcy bali się wrócić do własnego domu. Gdy jednak byli już zbyt zmęczeni mieszkaniem w hotelu zdecydowali się na ponowną przeprowadzkę. Rake stał się swego rodzaju obsesją Amerykanki. Była ona bowiem święcie przekonana, że postać wciąż regularnie nawiedza ją w nocy. Umieściła nawet przy swoim łóżku magnetofon, celem zarejestrowania obecności przerażającej istoty. Nieustannie bała się, że kiedyś po przebudzeniu ujrzy jego twarz.

Rake - przypadki spotkań z potworem

Opisów spotkań z Rakem jest o wiele więcej. Jedni przyznawali, że potwór odwiedza ich najgorsze koszmary i widzą go nawet po zamknięciu oczu. Według jednego z zapisków z dziennika pokładowego z 1961 roku jeden z marynarzy napisał natomiast, że cała załoga okrętu angielskiego okrętu zmuszona była wrócić do kraju w wyniku wizyty Rake'a, który ograbił ich ze wszystkiego co posiadali.

rake 2 Fot. foto: kadr z wideo Niepokojące Fakty „Niepokojące Fakty: Rake”

Wzmiankę o Rake'u znaleziono również w liście samobójczym z 1964 roku. Osoba, która postanowiła odebrać sobie życie wyznała w nim, że w wyniku kolejnych spotkań z kreaturą nie jest w stanie normalnie spać. Z każdą kolejną wizyta dostrzegała bowiem coraz bardziej przerażające cechy potwora - jego głos, wielkie ślepia i przerażającą posturę. W wiadomości umieściła również krótką notatkę -„Droga Linnie. Modliłam się za Ciebie. Mówił twoje imię.”

Rake - film o przerażającym potworze

W czerwcu 2018 roku w USA zadebiutował horror z Rakem w roli głównej. Film w reżyserii Tony'ego Walsha opowiada historię rodzeństwa, którzy po latach odkrywają, że za śmiercią ich rodziców stoi właśnie tajemnicza istota. W produkcji pojawia się również polski akcent - jedną z ról gra tam bowiem aktorka Iza Miko.

Jakie jest wasze zdanie na temat Rake'a? Czy potwór może istnieć naprawdę? A może jest jedynie efektem sennych koszmarów? Dajcie znać w komentarzach. Nie zapomnijcie również zajrzeć do Archiwum Tajemnic po kolejną porcję przerażających zagadek. 

Olga Konarzycka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.