Randkowicze z iPhone'ami gardzą kandydatami z Androidem

Michał Tomaszkiewicz
13.02.2018 12:50
Randkowicze z iPhone'ami gardzą kandydatami z Androidem Fot. b_earth_photos, CC BY 2.0

Ty masz Androida, ona (lub on) iPhone’a? Tu nie ma miejsce na miłość, tu można spotkać tylko nienawiść – wynika z badania przeprowadzonego przez serwis randkowy.

Witryna match.com przeprowadziła ankietę pośród 5500 użytkowników z USA, pytając między innymi o postrzeganie potencjalnych partnerów przez pryzmat technologii. Okazało się, że nawet tak wydawałoby się błaha sprawa jak wybór używanego telefonu jest tan naprawdę dla ewentualnego uczucia sprawą życia lub śmierci.

O tym, jak ważne jest pierwsze wrażenie, słyszymy już od dawna. Nie do końca zdajemy sobie jednak sprawę, że dziś jest ono wywierane także przez smartfona, którego się wybrało spośród setek dostępnych modeli.

iPhone i uprzedzenie

Obraz, jaki wyłania się z odpowiedzi udzielonych podczas badania jest szokujący – wyniki pokazują, że użytkownicy iPhone’ów 21 razy częściej oceniają przedstawione im osoby negatywnie, jeśli dowiedzą się, że korzystają one ze smartfonów z Androidem.

Trzeba przy tym dodać, że niechęć jest jak najbardziej odwzajemniona – użytkownik Androida ocenia negatywnie 15 razy częściej, gdy widzi, że ma do czynienia z właścicielem iPhone’a.

To jeszcze nie koniec złych wieści – jeśli potencjalna miłość naszego życia zorientuje się, że używamy starszego modelu telefonu z Androidem, prawdopodobieństwo umówienia się spada o kolejne 56%.

Miłość w czasach iPhone’a

Skąd taka niechęć pomiędzy fanami poszczególnych ekosystemów mobilnych? W USA (i w Polsce zresztą też) iPhone służy po części do podkreślania statusu majątkowego i społecznego, podczas gry smartfony z Androidem postrzegane są jako tanie urządzenia dla ubogich.

Także posiadania starszego telefonu może sugerować pustki w kieszeniach – przedstawiciel klasy średniej dba, żeby wymieniać telefon co rok, najwyżej co dwa. W końcu „co ludzie powiedzą”.

Być może w grę wchodzi także przekonanie o różnicach w cechach osobowych pomiędzy użytkownikami iPhone’ów a smartfonów z Androidem – przy czym z dostępnych danych wynika, że to raczej tych pierwszych powinno się unikać, jeśli chce się poznać szczerą, miłą i otwartą osobę.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.