Pogoda
27.03.2020 20:22

Raport dobowy dot. koronawirusa: ile wynosi liczba zakażonych w Polsce?

Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało liczbę zakażeń SARS-CoV-2 w Polsce. Ta niestety stale rośnie. Ile wynosi obecnie?

Foto: Shutterstock/ zdjęcie poglądowe
Foto: Shutterstock/ zdjęcie poglądowe

Zakażonych koronawirusem w Polsce stale przybywa. Ministerstwo Zdrowia co kilka godzin publikuje aktualizacje, informując nas o liczbie przypadków zdiagnozowania COVID-19. Jak wygląda obecny stan?

Raport dobowy dot. koronawirusa - ile wynosi liczba zakażonych w Polsce?

26 marca 2020 roku zakończył się liczbą 1221 zakażonych i 16 zmarłych w naszym kraju. Rankiem 27 marca pierwsza z liczb wzrosła o kolejne 23 przypadki potwierdzone laboratoryjnie. 

psersonel medyczny mierzy temperaturę osób w szpitalu
psersonel medyczny mierzy temperaturę osób w szpitalu
Przeczytaj także Naukowcy podali poziom śmiertelności koronawirusa w Polsce. Będzie jeszcze dużo ofiar [WIDEO]

Niestety, w ciągu dnia chorych znacznie przybyło. Kolejny raport opublikowany przez Ministerstwo Zdrowia doniósł o 25 nowych przypadkach, co dało łączną liczbę 1289 zakażonych. Kilka godzin później ukazały się następna aktualizacja, wskazująca na wzrost o 51 osób, u których potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2. Następnie jeszcze jedna, obwieszczająca 49 kolejnych osób. Przypadki te dotyczą 27 osób z woj. mazowieckiego, 6 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. świętokrzyskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osób z woj. podkarpackiego oraz 1 osoby z woj. opolskiego.

Na obecną chwilę w Polsce zdiagnozowano 1389 przypadków zakażenia koronawirusem. Liczba zmarłych nie wzrosła i wciąż wynosi 16 osób. 

Zobacz też: Coronavirus Challenge: Influencer zarażony koronawirusem po wylizaniu muszli klozetowej 

Tagi: Newsy koronawirus