Pogoda
26.03.2020 20:38

Raport dobowy dot. koronawirusa w Polsce. Rośnie liczba zmarłych na COVID-19

Zakażonych koronawirusem w Polsce nadal przybywa. Ministerstwo Zdrowia co kilka godzin publikuje aktualizacje dotyczące liczby zarażeń. Ile mamy chorych w Polsce?

Koronawirus
foto: Aleksandra Szmigiel/REPORTER

Koronawirus w Polsce nadal się rozprzestrzenia. Jednak liczba chorych jest niższa niż kilka tygodni temu przewidywali specjaliści, co napawa optymizmem. Władze wprowadzają kolejne ograniczenia, które mają na celu zminimalizowanie kontaktów międzyludzkich i zatrzymanie wirusa. W sieci mnożą się kampanie społeczne, które namawiają do zostania w domu.

Koronawirus w Polsce. Ilu mamy chorych?

26 marca rozpoczął się komunikatem z Ministerstwa Zdrowia, w którym poinformowano o kolejnych 20 zakażeniach koronawirusa w Polsce. Po południu do potwierdzonych laboratoryjnie przypadków dołączyły kolejne 34 chore osoby. Niestety w oświadczeniu pojawiła się także informacja o pacjencie, który zmarł w wyniku COVID-19. Był to 67-letni mężczyzna, pacjent szpitala w Koszalinie.

Koronawirus
Koronawirus
Przeczytaj także Karne przysiady, pompki i kompromitujące wpisy w social mediach za złamanie kwarantanny [WIDEO]

Kolejny raport Ministerstwa Zdrowia doniósł, że liczba zakażeń koronawirusem w Polsce urosła o 35 nowych przypadków. Kilka godzin później pojawiła się informacja o 43 kolejnych pacjentach.

Według ostatnich informacji przekazanych przez MZ na oficjalnym Twitterze, do grona zakażonych dołączyło 58 osób. Potwierdzone przypadki dotyczą: 40 osób z woj. mazowieckiego, 8 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. opolskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i wielkopolskiego.

Niestety w oświadczeniu czytamy również, że zmarły kolejne 2 osoby zarażone koronawirusem. To 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta, oboje chorowali także na inne schorzenia. Byli pacjentami szpitala w Warszawie.

Aktualnie w Polsce zdiagnozowano 1221 chorych na COVID-19. 16 osób zmarło w wyniku choroby.

Zobacz też: Amerykański dziennikarz stwierdził, że Tony Stark już rozwiązałby problem koronawirusa 

Tagi: koronawirus