Gwiazdy Marvela i DC łączą się w wiwatach na cześć Joe Bidena i Kamali Harris

21.01.2021 11:13
Joe Biden Kamala Harris zaprzysiężenie Fot. ANGELA WEISS/AFP/East News

Zaprzysiężenie Joe Bidena i Kamali Harris wywołało ogromne emocje wśród gwiazd kina i telewizji. Gratulacje nowemu prezydentowi Stanów Zjednoczonych i pierwszej w historii pani wiceprezydent złożyli aktorzy, producenci, reżyserzy i osobowości telewizyjne, w tym kilka słynnych postaci związanych z Marvelem i DC.

Inauguracja Joe Bidena i Kamali Harris przybrała nieco inną formę niż zwykle w związku z pandemią koronawirusa i niechęcią ustępującego prezydenta do jego następcy. Zabrakło wielu tradycyjnych elementów uroczystości związanych z zaprzysiężeniem nowego prezydenta USA, nie zabrakło jednak gwiazd kina, telewizji i muzyki, które wzięły udział w wydarzeniach towarzyszących inauguracji.

Gwiazdy Marvela i DC łączą się w wiwatach na cześć Joe Bidena i Kamali Harris

Choć na co dzień walczą o prym w filmowym świecie superbohaterów, 20 stycznia 2021 wiele gwiazd DC i Marvela mówiło jednym głosem. Niektórzy zamieścili na Twitterze pełne nadziei odezwy do Amerykanów - jak Mark Ruffalo (Hulk), który napisał: Wszystko będzie w porządku. (...) Z desperacji narodzi się mądrość, a ze straty wspólnota.

Polecamy

Inni dzielili się swoją radością. Zoe Saldana (Gamora) stwierdziła: Moje serce jest teraz pełne. Nadzieja przywrócona. Czas na odnowę., zaś Kevin Conroy (Batman) nagrał krótkie wideo, w którego opisie zamieścił Prezydent Biden! To jak pobudka ze złego koszmaru!

Nie obyło się także bez komentarzy na temat Donalda Trumpa. Taika Waititi (reżyser 3. i 4. części "Thora") słynący z nieszablonowych reakcji, udostępnił (spreparowane) wideo, na którym wojskowa orkiestra gra "Hit the Road Jack" przed Białym Domem. 

Do zmian w fotelu prezydenckim odnieśli się też gwiazdorzy kina, którzy w latach 90. również byli związani z DC. Arnold Schwarzenegger, który grał Icemana w filmie "Batman i Robin", napisał: Jestem z Tobą, Joe Bidenie. Twój sukces to sukces tego kraju. Natomiast Jim Carrey (który pojawił się w "Batman Forever" jako Człowiek-Zagadka) ograniczył się do zabawnego rysunku, który wykonał na "pożegnanie" Donalda Trumpa.

Polecamy

Gwiazdy seriali reagują na zaprzysiężenie Joe Bidena i Kamali Harris

Inaugurację Joe Bidena i Kamali Harris skomentowały także inne gwiazdy kina i telewizji, m.in. słynne komiczki. Julia Louis-Dreyfus, ośmiokrotnie nagrodzona Emmy za rolę wiceprezydent Stanów Zjednoczonych w serialu "Veep", napisała Gratulacje Panie prezydencie. Jesteśmy z Panem, zaś Leslie Jones wyraziła swój zachwyt nad wyborem Kamali Harris, nazywając ją "naszą" wiceprezydent.

Udało nam się. Na tak wiele sposobów. Nam, ludziom. skomentowała gwiazda "Teorii Wielkiego Podrywu", Mayim Bialik:

Oficjalny profil serialu "Parks and Recreations" nawiązał natomiast do odcinka, w którym grana przez Amy Poehler Leslie Knope spotkała autentycznego Joe Bidena. Leslie Knope ma się świetnie. Dzięki, że pytasz. - czytamy na Twitterze.

Powyższe reakcje Hollywood na zaprzysiężenie Joe Bidena i Kamali Harris to oczywiście tylko kropla w morzu tweetów znanych osobistości ze świata filmu, które zalały internet 20 stycznia 2021 roku. Zmiany w fotelu prezydenckim szeroko komentowały też gwiazdy muzyki, o czym przeczytacie w osobnym artykule.

Polecamy
Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.