Red Dead Online ocenzurowane w Polsce ze względu na ustawę antyhazardową

Michał Tomaszkiewicz
17.05.2019 10:35
Red Dead Online ocenzurowane w Polsce ze względu na ustawę antyhazardową Fot. materiały prasowe

Polscy gracze nie skorzystają ze wszystkich atrakcji przygotowanych w Red Dead Online przez zespół Rockstar. Dostęp do części z nich blokuje polskie prawo.

Polska nie chce mieć w internecie hazardowego Dzikiego Zachodu – ustawa antyhazardowa zabrania oferowania tego typu gier przez sieć (z wyjątkiem Totalizatora Sportowego). Polacy nie mogą więc legalnie korzystać na przykład z usług sieciowych bukmacherów – ich strony blokowane są przez dostawców internetu.

Obowiązujące w naszym kraju prawo było już kilka razy przymierzane do regulowania także rynku gier – analizowano nawet, czy przypadkiem loot boksy znane chociażby z tytułów EA nie są przypadkiem przejawem gry hazardowej i w związku z tym nie powinny być zakazane.

Rockstar, twórcy Red Dead Online, wzięli sobie mocno do serca ustawę antyhazardową – do tego stopnia, że nowe opcje gry, wprowadzone w aktualizacji, zostały przed nami ukryte. Chodzi o stoły do pokera, przy których można wygrać lub przegrać spore wirtualne sumki.

Przeczytaj także

Poker w Red Dead Online niedostępny w Polsce ze względu na ustawę antyhazardową

W aktualizacji do Red Dead Online pojawiła się opcja, która ucieszyła sporą część graczy – możliwość wzięcia udziału w salonowej grze w pokera. Grać można w kilku wybranych lokalizacjach (Blackwater, Saint Denis, Tumbleweed, Valentine i Flatneck Station) – okazało się jednak, że polscy użytkownicy nie mogą dołączyć do rozgrywki.

Na forum internetowym gry zaczęły pojawiać prośby o pomoc w rozwiązani tego problemu – użytkownicy raportowali, że próbowali nawet reinstalacji gry, ale nie zakończyło się to szczęśliwym zakończeniem.

W temacie dotyczącym problemu z dostępem do rozgrywek pokera pojawiły się także wpisy z Czech, Islandii i Argentyny. Oficjalnie nie podano powodu absencji opcji w wymienionych krajach, dużo głosów wskazuje właśnie na obowiązujące w poszczególnych krajach przepisy antyhazardowe jako powód blokady.

Zobacz także: >> Red Dead Redemption 2 - Krew, śmierć i odkupienie [RECENZJA] << 

Rockstar przyznaje, że nie wszystkie funkcje Red Dead Online będą dostępne dla użytkowników z różnych krajów – listy wskazującej dokładne różnice dla poszczególnych odbiorców jeszcze nie pokazano.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.