Pogoda
17.05.2019 10:35

Red Dead Online ocenzurowane w Polsce ze względu na ustawę antyhazardową

Polscy gracze nie skorzystają ze wszystkich atrakcji przygotowanych w Red Dead Online przez zespół Rockstar. Dostęp do części z nich blokuje polskie prawo.

Red Dead Online
foto: materiały prasowe

Polska nie chce mieć w internecie hazardowego Dzikiego Zachodu – ustawa antyhazardowa zabrania oferowania tego typu gier przez sieć (z wyjątkiem Totalizatora Sportowego). Polacy nie mogą więc legalnie korzystać na przykład z usług sieciowych bukmacherów – ich strony blokowane są przez dostawców internetu.

Obowiązujące w naszym kraju prawo było już kilka razy przymierzane do regulowania także rynku gier – analizowano nawet, czy przypadkiem loot boksy znane chociażby z tytułów EA nie są przypadkiem przejawem gry hazardowej i w związku z tym nie powinny być zakazane.

Rockstar, twórcy Red Dead Online, wzięli sobie mocno do serca ustawę antyhazardową – do tego stopnia, że nowe opcje gry, wprowadzone w aktualizacji, zostały przed nami ukryte. Chodzi o stoły do pokera, przy których można wygrać lub przegrać spore wirtualne sumki.

FIFA 19
FIFA 19
Przeczytaj także Ministerstwo Finansów zbada, czy FIFA 19 łamie ustawę antyhazardową

Poker w Red Dead Online niedostępny w Polsce ze względu na ustawę antyhazardową

W aktualizacji do Red Dead Online pojawiła się opcja, która ucieszyła sporą część graczy – możliwość wzięcia udziału w salonowej grze w pokera. Grać można w kilku wybranych lokalizacjach (Blackwater, Saint Denis, Tumbleweed, Valentine i Flatneck Station) – okazało się jednak, że polscy użytkownicy nie mogą dołączyć do rozgrywki.

Na forum internetowym gry zaczęły pojawiać prośby o pomoc w rozwiązani tego problemu – użytkownicy raportowali, że próbowali nawet reinstalacji gry, ale nie zakończyło się to szczęśliwym zakończeniem.

W temacie dotyczącym problemu z dostępem do rozgrywek pokera pojawiły się także wpisy z Czech, Islandii i Argentyny. Oficjalnie nie podano powodu absencji opcji w wymienionych krajach, dużo głosów wskazuje właśnie na obowiązujące w poszczególnych krajach przepisy antyhazardowe jako powód blokady.

Zobacz także: >> Red Dead Redemption 2 - Krew, śmierć i odkupienie [RECENZJA] << 

Rockstar przyznaje, że nie wszystkie funkcje Red Dead Online będą dostępne dla użytkowników z różnych krajów – listy wskazującej dokładne różnice dla poszczególnych odbiorców jeszcze nie pokazano.

Będzie Wam brakować pokera w Red Dead Online?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry Red Dead Redemption