Pogoda
04.04.2017 12:23

Red Dead Redemption 2 i Star Wars: Battlefront II pokażą pełną moc nowego Xboksa?

Microsoft ma pokazać same największe hity w natywnym 4K na prezentacji Project Scorpio. Co jeszcze zobaczymy?

Red Dead Redemption 2 i Star Wars: Battlefront II pokażą pełną moc nowego Xboksa?
foto: materiały prasowe

Project Scorpio to kryptonim nowego, ulepszonego Xboksa, który w założeniach ma rozłożyć PlayStation 4 (również model Pro) na łopatki. Firma zapowiadała już, że maszyna będzie posiadała m.in. najpotężniejszą kartę graficzną, jaka kiedykolwiek trafiła do konsoli. Całość ma mieć moc sześciu teraflopów - dla porównania PS4 Pro ma ich niewiele ponad cztery.

Rynek konsol nieraz już jednak udowodnił, że to wcale nie moc drzemiących w nich podzespołów świadczy o sukcesie. Najlepszym przykładem tego stanu rzeczy była Wii od Nintendo, która znacznie odstawała technologicznie od Xboksa 360 i PlayStation 3, a mimo to sprzedała się na całym świecie w nakładzie większym od nich o ponad 20 milionów egzemplarzy.

Potwierdza to tylko, zdawałoby się, trywialną tezę, że dla graczy najważniejsze są... same gry. To właśnie brak atrakcyjnych, ekskluzywnych tytułów na Xboksa One często podawany jest jako główna przyczyna jego dużej rynkowej straty do PlayStation 4. Czyżby Microsoft wreszcie zdał sobie z tego sprawę?

Według informatorów Windows Central, Microsoft szykuje naprawdę mocne uderzenie na zaplanowaną na 11 czerwca 2017 roku prezentację Project Scorpio. Aby w pełni ukazać moc nowej konsoli, ma nam bowiem zaprezentować same największe hity: Red Dead Redemption 2, Star Wars: Battlefront II i Forzę Motorsport 7 - i to w natywnej rozdzielczości 4K.

Nad istotnością tych produkcji nie ma co debatować. Kontynuacja Red Dead Redemption, czyli westernowej wersji GTA, jest wypatrywana przez fanów Rockstara od lat. Z kolei Forza Motorsport 7 to kolejna część jednej z nielicznych ekskluzywnych marek Xboksa, a tytuły spod znaku Star Wars automatycznie wzbudzają zainteresowanie samą licencją.

Przecieki wspominają jeszcze o takich tytułach jak Crackdown 3, State of Decay 2, kolejna odsłona Call of Duty, a także kontynuację sportowych bestsellerów: FIFA 18 i Madden NFL. Taki zestaw tytułów może faktycznie zwrócić uwagę graczy i sprawić, że przychylniej spojrzą na nową konsolę Microsoftu.

Tymczasem Sony wedle niepotwierdzonych informacji pracuje już nad własną odpowiedzią na nowego Xboksa. PlayStation 5 miałoby zaoferować moc rzędu około 10 teraflopów i według analityków trafić na rynek już w 2018 roku. Na razie pozostaje nam jednak czekać na premierę Project Scorpio.

Czekasz na Project Scorpio?

Jakub Gańko
Tagi: Gry Microsoft