Red Dead Redemption 2: jądra konia będą zmieniały wielkość w zależności od pogody

Kamil Kacperski
24.09.2018 15:14
Red Dead Redemption 2|undefined Fot. kadr z wideo

Diabeł tkwi w szczegółach. Tą życiową prawdę wzięli sobie do serca twórcy RDR2, którzy stwierdzili w jednym z wywiadów, że w ich grze wszystko będzie zależne od pogody - nawet rozmiar jąder naszego wiernego ogiera. Co jeszcze przygotowali pracownicy Rockstar Games?

Twórcy podzielili się wieloma szczegółami na temat nadchodzącego „Red Dead Redemption 2”, w którym diabeł będzie tkwił w szczegółach. Portal rockstarintel.com przygotował dość obszerne podsumowanie różnych raportów i relacji przygotowanych przez zachodnie pisma i strony internetowe, takie jak Game Informer czy IGN.

Według ich informacji, dowiedzieliśmy się, że nasz koń będzie praktycznie drugą główną postacią w całej grze - oprócz tego, że naszemu ogierowi będziemy mogli zapleść warkocze z ogona i grzywy, to jeszcze zmuszeni będziemy go karmić, a także patrzeć jak zwierz się wypróżnia. Rockstar jest tak przywiązany do szczegółów i poprawności anatomicznej, że nawet jądra naszego konia będą zmieniały swoją wielkość w zależności od tego jaka jest pogoda.

Koń ważną postacią w Red Dead Redemption 2

Z różnych relacji dowiedzieliśmy się również, że my sami nie będziemy mogli zabić swojego konia - będą to mogły zrobić jednak dzikie zwierzęta, a także wrogie gangi. Nasz ogier niestety nie będzie się mógł odrodzić, a co za tym idzie my będziemy zmuszeni kupić lub oswoić nowego zwierzaka, co oznacza również, że będziemy musieli od początku zbudować naszą relację z nim.

Budowanie relacji będzie polegało na karmieniu zwierzaka, czesaniu go i zmienianiu jego grzywy. Wyższy poziom zżycia z naszym koniem spowoduje, że odblokujemy różnego rodzaju triki, niedostępne wcześniej umiejętności, które pomogą w trakcie rozgrywki, a także zwiększy jego zdrowie i wytrzymałość, dzięki czemu ogier stanie się jeszcze lepszym środkiem transportu. Z tego co dowiedzieliśmy się z informacji zachodnich portali, wygląda na to, że Rockstar faktycznie przyłożył się do tego, by jak najlepiej pokazać relację między koniem, a jego człowiekiem. Ciekawe jednak, czy w RDR2 będziemy mogli porozmawiać z wierzchowcem, tak jak w pamiętnym zadaniu z „Wiedźmina 3”:

Kiedy premiera Red Dead Redemption 2?

Rockstar Games zapowiedział również betę „Red Dead Online”, czyli multiplayerową wersję Dzikiego Zachodu od twórców „GTA”. Beta będzie dostępna dla wszystkich posiadaczy gry „Red Dead Redemption 2”, niezależnie od platformy. Sama produkcja będzie dostępna w sprzedaży już 26 października 2018 roku na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.