Pogoda
29.10.2018 13:56

Red Dead Redemption 2 na PC – nowe informacje

Red Dead Redemption 2 jest dla przedstawicieli komputerowej rasy panów bardzo drażliwym tematem – najnowsza gra Rockstara pokazała się na konsolach, a wersji PC ani widu, ani słychu. Chyba, że zajrzy się do kodu aplikacji towarzyszącej.

Red Dead Redemption 2
foto: materiały prasowe

Pecetowcy zdecydowanie mają czego zazdrościć konsolowcom, którzy w świat Red Dead Redemption 2 przenieśli się 26 października 2018. O wersji komputerowej zbierającej doskonałe recenzje gry Rockstara nie wiadomo jeszcze nic – twórcy nie chcą zdradzić nawet, czy w ogóle powstanie.

Mało prawdopodobne wydaje się, żeby Red Dead Redemption 2 nie doczekał się wersji na PC – to ogromny rynek i setki milionów dolarów do zgarnięcia. Dlaczego więc RDR2 nie pojawiło się równocześnie na wszystkie platformy?

Jedno z wytłumaczeń może być dla właścicieli PC trudne do przełknięcia – być może problemem są wymagania sprzętowe. Red Dead Redemption 2 jest tytułem łasym na moc obliczeniową – widać to po porównaniu, jak gra wygląda i działa na poszczególnych konsolach.

Plotki o szykowaniu Red Dead Redemption 2 w wersji na PC jak do tej pory nie miały umocowania w konkretach i faktach – wszystko obracało się w dziedzinie domysłów. Aż do teraz, gdy informacje udało się wyciągnąć z aplikacji towarzyszącej do gry.

Red Dead Redemption 2 na PC nieoficjalnie potwierdzone w kodzie aplikacji

Informacji o Red Dead Redemption 2 na PC doszukano się w plikach Companion App, od początku tworzonej do współpracy z wszystkimi szykowanymi wersjami hitu Rockstara.

Entuzjaści, którzy wzięli aplikację pod lupę, odnaleźli wpisy odnoszące się do RDR2 na pecety, a także odnaleźli wspomnienia o wielu ustawieniach dotyczących współpracy aplikacji z grą uruchomioną na komputerach.

To pierwszy tak solidny dowód na to, że Rockstar nie zapomniał o swoich fanach posiadających PC – czy jednak będą oni mogli zagrać w Red Dead Redemption 2 jeszcze w tym roku w ramach prezentu na święta, dopiero się przekonamy.

Na czym gracie w Red Dead Redemtion 2?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry