Red Dead Redemption 2 – na której konsoli najlepiej grać?

W świecie Dzikiego Zachodu są równi i równiejsi – dzięki testom prędkości działania wiemy, na której konsoli Red Dead Redemption 2 wygląda i działa najlepiej, a na której trzeba godzić się z wrażeniami niego gorszymi od innych.
Red Dead Redemption 2 to gra, którą fani Rockstara wypatrywali od lat. 26 października 2018 oczekiwanie się skończyło – kontynuacja wciągającego westernu doczekała się wreszcie premiery.
Już same zapowiedzi sprawiały, że właściciel sprzętu mieli prawo obawiać się, czy na pewno zobaczą wszystko tak, jak zamierzali twórcy – szczegółowość w odwzorowaniu świata jest tak duża, że warunki pogodowe wpływają nawet na… wielkość jąder konia, którego dosiada bohater.
Cenega nie ukrywa, że Red Dead Redemption 2 to największa premiera tego roku – a kto wie, może i wszech czasów:
Cykl produkcyjny tej gry to coś czego do tej pory w branży nie było: tworzona od 8 lat, z ponad 500 tys. nagranych linii dialogowych, 300 tys. pojedynczych animacji, ponad tysiącem rzeczy do zrobienia i odkrycia w grze i z udziałem ponad tysiąca aktorów! I z budżetem takim, że nawet hollywoodzkie produkcje mogą się schować. Skala tej gry i jej jakość są absolutnie szczytowym osiągnięciem, jeżeli chodzi o tworzenie elektronicznej rozrywki.
Jaka konsola jest więc najlepsza w odwzorowaniu świata gry Red Dead Redemption 2?
Red Dead Redemption 2 – wydajność Xbox One X, PlayStation 4 Pro, PlayStation 4 i Xbox One S
Dzieło Rockstar kojarzone jest przede wszystkim z platformą Sony – to właśnie logo PS4 towarzyszyło udostępnianym zwiastunom. Czy to oznacza, że właśnie konsola PlayStation 4 Pro jest najlepszym sprzętem do grania w Red Dead Redemption 2? Okazuje się, że nie:
Jeśli szukacie najlepszego możliwego sprzęty do zagrania w RDR2, powinniście sięgnąć po Xbox One X, w którym można cieszyć się grafiką 4K w stałych (z malutkimi wyjątkami) 30 klatkach na sekundach z najwyższym poziomem detali.
PlayStation 4 Pro w testach zajęło drugie miejsce – niższa rozdzielczość (2160x1920 skalowane do 4K) nie uchroniły konsoli przed częstymi zadyszkami i spadkami płynności.
Odwrotnie wyglądają możliwości podstawowych wersji konsol – i w jednym, i drugim przypadku co prawda Red Dead Redemption 2 chwilami przerasta możliwości zwykłego PlayStation 4 i Xboksa One S, jednak właściciele sprzętu Sony mogą oglądać Dziki Zachód w Full HD, podczas gdy osoby z konsolą Microsoftu będą musiały zadowolić się spoglądaniem na RDR2 w 864p i z najniższym możliwym poziomie szczegółowości.
Oceń artykuł