Red Dead Redemption 2 – na której konsoli najlepiej grać?

Michał Tomaszkiewicz
26.10.2018 16:52
Red Dead Redemption 2 – na której konsoli najlepiej grać? Fot. materiały prasowe

W świecie Dzikiego Zachodu są równi i równiejsi – dzięki testom prędkości działania wiemy, na której konsoli Red Dead Redemption 2 wygląda i działa najlepiej, a na której trzeba godzić się z wrażeniami niego gorszymi od innych.

Red Dead Redemption 2 to gra, którą fani Rockstara wypatrywali od lat. 26 października 2018 oczekiwanie się skończyło – kontynuacja wciągającego westernu doczekała się wreszcie premiery.

Już same zapowiedzi sprawiały, że właściciel sprzętu mieli prawo obawiać się, czy na pewno zobaczą wszystko tak, jak zamierzali twórcy – szczegółowość w odwzorowaniu świata jest tak duża, że warunki pogodowe wpływają nawet na… wielkość jąder konia, którego dosiada bohater.

Cenega nie ukrywa, że Red Dead Redemption 2 to największa premiera tego roku – a kto wie, może i wszech czasów:

Cykl produkcyjny tej gry to coś czego do tej pory w branży nie było: tworzona od 8 lat, z ponad 500 tys. nagranych linii dialogowych, 300 tys. pojedynczych animacji, ponad tysiącem rzeczy do zrobienia i odkrycia w grze i z udziałem ponad tysiąca aktorów! I z budżetem takim, że nawet hollywoodzkie produkcje mogą się schować. Skala tej gry i jej jakość są absolutnie szczytowym osiągnięciem, jeżeli chodzi o tworzenie elektronicznej rozrywki.

Jaka konsola jest więc najlepsza w odwzorowaniu świata gry Red Dead Redemption 2?

Red Dead Redemption 2 – wydajność Xbox One X, PlayStation 4 Pro, PlayStation 4 i Xbox One S

Dzieło Rockstar kojarzone jest przede wszystkim z platformą Sony – to właśnie logo PS4 towarzyszyło udostępnianym zwiastunom. Czy to oznacza, że właśnie konsola PlayStation 4 Pro jest najlepszym sprzętem do grania w Red Dead Redemption 2? Okazuje się, że nie:

Jeśli szukacie najlepszego możliwego sprzęty do zagrania w RDR2, powinniście sięgnąć po Xbox One X, w którym można cieszyć się grafiką 4K w stałych (z malutkimi wyjątkami) 30 klatkach na sekundach z najwyższym poziomem detali.

PlayStation 4 Pro w testach zajęło drugie miejsce – niższa rozdzielczość (2160x1920 skalowane do 4K) nie uchroniły konsoli przed częstymi zadyszkami i spadkami płynności.

Odwrotnie wyglądają możliwości podstawowych wersji konsol – i w jednym, i drugim przypadku co prawda Red Dead Redemption 2 chwilami przerasta możliwości zwykłego PlayStation 4 i Xboksa One S, jednak właściciele sprzętu Sony mogą oglądać Dziki Zachód w Full HD, podczas gdy osoby z konsolą Microsoftu będą musiały zadowolić się spoglądaniem na RDR2 w 864p i z najniższym możliwym poziomie szczegółowości.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.