"Red Dead Redemption 2" zarobiło prawie 3 miliardy złotych w pierwszy weekend sprzedaży

Kamil Kacperski
30.10.2018 19:14
"Red Dead Redemption 2" zarobiło prawie 3 miliardy złotych w pierwszy weekend sprzedaży Fot. materiały prasowe

Nowa produkcja Rockstara może się pochwalić najlepszym wynikiem sprzedaży w pierwszy weekend w historii show-biznesu. RDR2 bije na głowę konkurencję ze świata kina.

Wszyscy wróżyli "Red Dead Redemption 2" sukces - w końcu to gra Rockstara, twórców GTA. Ale nawet prezes Take-Two, czyli wydawcy dewelopera, stwierdził, że nie spodziewają się wyników finansowych na poziomie GTA V, które wciąż pozostaje najlepiej zarabiającym produktem w historii branży rozrywkowej. Nie mniej, RDR2 godnie kontynuuje tradycję. Jak poinformowała sama firma, w pierwszy weekend od premiery gra zarobiła 725 milionów dolarów, co oznacza, że miała najlepszy weekend otwarcia w historii branży rozrywkowej. Żadna płyta, film, inna gra czy książka nie zarobiły więcej. 

Jest jeden produkt, który zarobił w 3 dni więcej, niż RDR2. Zrobiło to wspomniane GTA V, które po 3 dniach od ruszenia sprzedaży mogło się pochwalić zarobkami rzędu miliarda dolarów. Jednak "Grand Theft Auto V" zostało wydane we wtorek, zatem nie może się poszczycić tytułem "króla weekendu", który przypadł opowieści o gangach i stróżach prawa. W dużym (ogromnym wręcz) przybliżeniu, oznacza to, że sprzedano około 12 milionów egzemplarzy w ciągu 3 dni (przyjmując, że gra kosztowała na świecie około 60 dolarów). Liczba robi ogromne wrażenie. 

Red Dead Redemption 2 bije rekordy

Dla porównania - według portalu Box Mojo, "Avengers: Infinity War" zarobił w pierwszy weekend na całym świecie około 640 milionów dolarów. Drugie miejsce w zajmują "Szybcy i wściekli 8" z wynikiem 541 milionów dolarów, podium zamyka zaś film "Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy", który mógł się cieszyć 528 milionami dolarów. Wszystkim z tych filmów daleko do wyniku "Red Dead Redemption 2" i jeszcze dalej do "Grand Theft Auto V". 

Nie są to jedyne rekordy, które pobiło "Red Dead Redemption 2" - na PlayStation Store produkcja Rockstara pobiła poprzednie wyniki w kategoriach: najczęściej zamawianej gry przedpremierowo, najlepszej sprzedaży w dniu premiery oraz najlepszej sprzedaży w pierwsze 3 dni od premiery. Ciekawe, czy RDR 2 dorówna kiedyś do wyniku zarobków GTA V. Tamta produkcja zarobiła 9 miliardów dolarów, a to wszystko przez to, że wyszła najpierw na Xboksy 360 i PlayStation 3, a dopiero potem na PC, Xboksy One oraz PlayStation 4, co pozwoliło twórcom na zmaksymalizowanie zysków. Oprócz tego Rockstar dodał do niej tryb online, który do dziś cieszy się ogromną popularnością. 

Red Dead Online - kiedy ruszą testy?

Z resztą seria Red Dead również doczeka się trybu wieloosobowego, bowiem już w listopadzie 2018 roku mają ruszyć testy beta gry "Red Dead Online". Twórcy zapowiadali, że początkowo wersja online będzie zawierała wiele błędów i niedociągnięć, więc poprosili graczy o cierpliwość, wyrozumiałość i pomoc. Na razie wiemy jedno - chętnych do testów raczej Rockstarowi nie zabraknie. Gra "Red Dead Redemption 2" trafiła do sprzedaży 26 października 2018 roku. Produkcja jest dostępna na konsole Xbox One oraz PlayStation 4. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.