Rekordowa liczba zakażeń koronawirusem w Polsce. Potwierdzono kolejnych 25 przypadków zachorowań

16.03.2020 09:06
koronawirus|undefined Fot. shutterstock.com

Koronawirus w Polsce nie odpuszcza. Ministestwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 25 przypadkach zakażeń. Tak dużej liczby jeszcze u nas nie było.

Komu wydawało się, że widmo epidemii to spisek, wymysł rządu i mediów, pewnie w ostatnich dniach zmienił (a na pewno powinien zmienić) zdanie. Koronawirus rozprzestrzenia się po świecie z zawrotną prędkością. Do tej pory w Polsce codziennie ogłaszano pojedyncze przypadki nowych zachorowań. Niestety, jak podaje Minister Zdrowia i epidemiolodzy, statystyki będą się zwiększać. Potwierdzenie tych słów znajdziemy w najnowszym komunikacie rządowym.

Koronawirus w Polsce. Rekordowa liczba zachorowań

Dzień 15 marca zakończył się ze 125 zakażonymi koronawirusem pacjentami w Polsce i trzema zgonami. Dziś rano (16 marca) Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o kolejnych 25 zarażonych osobach. To 9 osób z województwa dolnośląskiego, 5 z Warszawy, 3 z województwa wielkopolskiego, 2 z Opola, 2 z województwa podkarpackiego, 2 z Łodzi i 2 z województwa opolskiego.

Przeczytaj także

To rekordowa liczba potwierdzonych przypadków zakażenia w Polsce. Do tej pory liczby były znacznie niższe.

Dobra wiadomość jest taka, że zdiagnozowani pacjenci w większości bez problemów przechodzą chorobę i mają się dobrze. Wyjątkiem jest jedna osoba, której stan określono jako średni.

Zobacz też: Trzecia śmiertelna ofiara koronawirusa w Polsce. To mężczyzna z Lublina 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.