Rekordowe aukcje WOŚP. Gigantyczne kwoty za gadżety i lunche

10.02.2020 13:44
Rekordowe aukcje WOŚP. Gigantyczne kwoty za gadżety i lunche Fot. Piotr Molecki/East News

Aukcje WOŚP na Allegro już się skończyły, czas na sprawdzenie, które z nich stały się największymi niespodziankami. Kilka licytacji przekroczyło nawet kwotę 100 000 zł!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w 2020 roku już po raz 28., a podczas wielkiego Finału udało się zebrać 115 362 894 zł. Ostateczną kwotę poznamy podczas oficjalnego rozliczenia zbiórki, zaplanowaną na 8 marca 2020 roku.

Spory wkład w tak duży wynika mają aukcje charytatywne, które tradycyjnie przeprowadzane są w serwisie Allegro. Podczas 28. Finału o wygranie kilku z nich toczyły się zacięte boje, a kwoty rosły czasem dosłownie z minuty na minutę.

Przeczytaj także

Sprawdziliśmy, jak zakończyły się najgłośniejszej i najciekawsze aukcje WOŚP. Kwoty z tych kilku aukcji robią piorunujące wrażenie.

Najdroższe aukcje WOŚP 2020. Jakie rekordowe kwoty wylicytowano?

Aukcji, które osiągały kwotę kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, było co niemiara. Przykładem jednak z nich jest opisywana przez nas licytacja Mini Speciale z 1988 roku, dokładnie takiego, jakim jeździł Jaś Fasola.

Przeczytaj także

Auto zostało zakupione za 54 421 zł. Jeśli myślicie, że to sporo, sprawdźcie kwotę z najdroższej aukcji, która zamyka poniższe zestawienie.

Podczas licytacji okazało się, że Robert Lewandowski porywa nie tylko polskie serca, lecz także portfele. Lunch ze sportowcem w dogodnym dla obu stron terminie w 2020 roku został wylicytowany za 93 599 zł. Za około połowę tej kwoty można było umówić się na obiad z Mike’iem Tysonem.

Czarnym koniem licytacji WOŚP okazała się być oryginalna kurtka z filmu „Psy”.

Przeczytaj także

Szczęśliwy nabywca zadeklarował się do wyłożenia na nią kwoty 100 600 zł, dzięki czemu kurtka stała się jednym z najdroższych przedmiotów wylicytowanych na aukcjach WOŚP.

Odrobinę wyżej wyceniono replikę medalu noblowskiego, jaki na WOŚP przekazała Olga Tokarczuk.

Przeczytaj także

Laureatka literackiego Nobla wzbogaciła swoim gestem WOŚP o kwotę 106 100 zł.

Rekordowa aukcja 28. Finału WOŚP zebrała niemal 2 razy więcej pieniędzy. Miłośnicy aut, serialu i Davida Hasselhoffa do ostatniej chwili walczyli o replikę KITT-a z serialu „Nieustraszony”.

Przeczytaj także

Auto wyglądające identycznie jak samochód z „Knight Rider” sprzedano za 186 100 zł.

Zobacz także: Wiedźmin zbierał pieniądze dla WOŚP na ulicach Warszawy. Pomagały mu postacie z Gwiezdnych Wojen 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.