Pogoda
28.04.2017 16:30

Rekordowy zestaw audio - 1000 bezprzewodowych głośników

1000 głośników Bluetooth grających jednocześnie z tego samego źródła – to obecnie obowiązujący rekord Guinnessa ustanowiony przez JBL. Kto bogatemu zabroni?

Rekordowy zestaw audio - 1000 bezprzewodowych głośników

Jedyny taki na świecie zestaw audio 1000.0 został zmontowany w londyńskim klubie Village Underground. Użyto najnowszej konstrukcji sygnowanych marką JBL – głośników Flip 4.

Wszystkie odgrywały ścieżkę audio pochodzącą z tego samego źródła dzięki rozwiązaniu CONNECT+, którego zadaniem jest poprawianie jakości dźwięku z wykorzystaniem kilku głośników. Producent informował, że system może być użyty ze 100 głośnikami.

Każdy z 1000 grających modeli JBL Flip 4 został sprawdzony przez przedstawiciela Księgi Rekordów Guinnessa – oględziny polegały na wyczuwaniu drgań membran, jako że natężenie dźwięku płynącego z tak dużej liczby głośników uniemożliwiało próby indywidualnego odsłuchu.

Działo się tak mimo tego, że głośność Flipów 4 była ustawiona nisko – organizatorzy wyliczyli, że w ustawienie 50% przekroczyłoby limity głośności dla klubu, w którym organizowane są koncerty z wykorzystaniem profesjonalnego nagłośnienia.

Tak wyglądało bicie rekordu – widać organoleptyczne testowanie funkcjonowania poszczególnych głośników (na szczęście w przyspieszonym tempie).

Ustanowienie rekordu było częścią obchodów 70-lecia marki, która stała się w 2016 roku własnością Samsunga – koreański gigant na zakup Harmana wydał 8 mld dolarów.

Głośnik JBL Flip 4 jest wyposażony w Bluetooth 4.2 i akumulator 3000 mAh (co pozwala na słuchanie muzyki przez 12 godzin). Sprzęt jest wodoodporny – spełnia wymagania normy IPX7.

Ile głośników ma Wasz zestaw audio?

Szeroki wybór głośników przenośnych renomowanych marek

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gadżety