Rektor łódzkiej filmówki odpowiedział na petycję studentów w kwestii spotkania z Romanem Polańskim

28.11.2019 10:45
Rektor łódzkiej filmówki odpowiedział na petycję studentów w kwestii spotkania z Romanem Polańskim Fot. Beata Zawrzel/REPORTER/ East News

Studenci Szkoły Filmowej w Łodzi odmówili spotkania z Romanem Polańskim tworząc w tym celu petycję. Rektor uczelni ustosunkował się do ich stanowiska.

Roman Polański ma być gościem 24. Forum Kina Europejskiego Cinergia w Łodzi. W dniach 29-30 listopada 2019 roku zaplanowano spotkanie reżysera ze studentami Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera. Ci jednak odmawiają wzięcia udziału w meetingu i wystosowali w tym celu sprzeciw w postaci internetowej petycji, którą podpisało na obecną chwilę 118 osób. Rektor uczelni odniósł się do zaistniałej sytuacji w oficjalnym oświadczeniu.

Roman Polański w Łodzi - rektor filmówki odpowiedział na petycję studentów

Oświadczenie pojawiło się na oficjalnym profilu facebookowym Szkoły Filmowej w Łodzi. W dużym skrócie, rektor uczelni zapewnił, że spotkanie się odbędzie, a "kto nie czuje się przekonany, może przecież nie przychodzić". Wyrażanie oburzenia wobec zarzutów ciążących na Romanie Polańskim i zatrzaskiwanie przed nim drzwi, w postaci odmowy wzięcia udziału w spotkaniu, zostało określone jako "skrajnie niestosowne". Pełną treść oświadczenia znajdziecie poniżej.

Przeczytaj także

W komentarzach pod oświadczeniem wybuchła istna burza. Internauci podzielili się na dwa obozy. Jedni popierają stanowisko rektora, nawołując do skupienia się na artystycznym dorobku Romana Polańskiego, zamiast na związanych z nim skandalach. Inni z kolei krytykują słowa zawarte w oświadczeniu, obierając stronę studentów.

Zobacz też: Roman Polański zostanie wydalony z francuskiego stowarzyszenia filmowców? Tego chcą członkowie ARP

Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.