Pogoda
06.08.2019 15:16

Remaster Duke Nukem 3D gotowy. Można grać w pierwszy epizod [WIDEO]

Gdy czekanie się dłuży, czasami warto wziąć sprawy w swoje ręce. Pokazał to fan Duke Nukem 3D, który nie mogą doczekać się odświeżenia oryginalnej gry, zajął się tym sam. Z widowiskowym skutkiem.

Serious Duke 3D
foto: kadr z wideo www.youtube.com/watch?v=LRNgnwWUUXQ

Duke Nukem 3D to jedna z pierwszych gier FPP z prawdziwego zdarzenia. Przygody Księcia mocno zapisały się w pamięci graczy, urzekając postacią protagonisty, pełną humoru narracją oraz napotykanymi co jakiś czas roznegliżowanymi paniami, które po przekazaniu im banknotów prezentowały swoje wdzięki ze znacznie większą śmiałością.

Gra 3D Realms ma już 22 lata, co niestety widać zarówno po oprawie graficznej, jak i trudnościach z uruchomieniem stworzonego jeszcze w czasach dominacji DOS-a tytułu. Co prawda w 2016 roku twórcy zaprezentowali nieco odświeżonego Duke Nukem 3D: World Tour, jednak nie było to całkowite odrestaurowanie tytułu, na jakie czekali fani.

Duke Nukem 3D powróci po 20 latach
Duke Nukem 3D powróci po 20 latach
Przeczytaj także Duke Nukem 3D powróci po 20 latach

Jak się nie ma co się lubi, to bierze się sprawy w swoje ręce. Z tego założenia wyszedł autor Serious Duke 3D, projektu odtwarzającego pierwszy epizod Księcia na silniku Serious Sama 3.

Serious Duke 3D dostępny. Dukem Nukem 3D na silniku Serious Sama 3

Autor modyfikacji zrobił kawał naprawdę porządnej roboty. Można to zobaczyć dzięki zwiastunowi wideo, prezentującemu starego dobrego Duke Nukema w nowym ujęciu.

Serious Duke 3D nie jest niewolniczo wiernym odwzorowaniem oryginału. Autor, występujący pod pseudonimem Syndroid, pozwolił sobie na poszerzenie niektórych lokalizacji, a nawet dodanie nowych, ciekawych broni.

Nie ma niestety co liczyć na przeniesienie na silnik Serious Sama 3 całego Duke Nukem 3D, jako że autorowi brak na to po prostu czasu i środków. Niewykluczone jednak, że pojawi się nowa mapa, będąca kompilacją co lepszych przygód Księcia.

Do uruchomienia Serious Duke 3D wymagane jest posiadanie pełnej wersji Serious Sama 3. Wystarczy pobrać i wypakować do odpowiedniego folderu pliki udostępnionego przez autora modyfikacji.

Zobacz także: Sam zrobił sobie Half-Life’a 3. „Jestem za stary, żeby czekać na Valve” 

Tagi: Gry