Remaster Wiedźmina 1 gotowy do pobrania

Michał Tomaszkiewicz
14.11.2017 13:36
Remaster Wiedźmina 1 gotowy do pobrania Fot. zrzut ekranu

W ciągu 10 lat od premiery Wiedźmin 1 zestarzał się graficznie – teraz można zobaczyć, jak wygląda rozrywka premierowej odsłony sagi na silniku Wiedźmina 3.

Wydawanie odświeżonych hitów sprzeda lat staje się coraz bardziej modne – za prezentowanie przebojów w nowych szatach wziął się między innymi Blizzard, który dopieścił do dzisiejszych standardów pierwszego StarCrafta.

Nadzieje na podobną niespodziankę ze strony CD Projekt RED pojawiły się z okazji świętowania 10 rocznicy wprowadzenia do sprzedaży pierwszej gry o Wiedźminie – studio przygotowało co prawda specjalny filmik, przy oglądaniu którego nawet najwięksi twardziele płakali ze wzruszenia, jednak o ulepszeniu graficznym gry było bardzo cicho. Aż do teraz.

Zremasterowany Wiedźmin (a właściwie tylko jego część) nie jest jednak dziełem CD Projekt RED – całą tytaniczną pracę wykonał fan Geralta.

W praktyce udało mu się przenieść prolog z pierwszej części Wiedźmina do najnowszej odsłony sagi, dzięki czemu można cieszyć się nie tylko poprawioną grafiką świata, lecz także modelami postaci zaczerpniętymi wprost z Dzikiego Gonu. Wystarczy rzut oka, żeby zauważyć różnicę. To zupełnie inna gra.

Twórca moda pieczołowicie przeniósł do „trójki” także pliki audio, dzięki czemu gracze mogą przeżyć na nowo (i w znacznie lepszej jakości) prolog z pierwszego Wiedźmina.

Pliki niezbędne do uruchomienia moda można pobrać z tej lokalizacji – autor zaleca usunięcie przed instalacją wszystkich innych modów, jako że najprawdopodobniej będą powodować problemy z działaniem gry. Pod linkiem znajduje się także instrukcja instalacji.

Niecierpliwi mogą rzucić okiem na Wiedźmina z fajerwerkami graficznymi Dzikiego Gonu zapoznając się z godzinnym zapisem rozgrywki z odświeżonego prologu:

Pozostaje mieć nadzieję, że CD Projekt RED zainspiruje się modem i wyda prawdziwie zremasterowaną wersję Wiedźmina.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.