Renault Espace i Talisman wezwane do serwisów

Weronika Domoradzka
27.05.2016 09:43
Renault Espace i Talisman wezwane do serwisów Fot. materiały prasowe

Niemalże zawsze decydując się na zakup zupełnie nowego modelu ryzykujemy. W końcu nierzadko świeże auta cierpią na „chorobę wieku dziecięcego”. Nie inaczej jest z Espace i Talismanem.

Wystarczy wyobrazić sobie prosty scenariusz – wyczekujemy na debiut nowego samochodu, następnie czekając na opublikowanie polskich cen, śledzimy każde nowości związane z upatrzonym autem. Recenzenci są zachwyceni, bo auto świetnie jeździ, zapewnia genialny komfort, może pochwalić się wieloma dobrymi, nowoczesnymi rozwiązaniami. W dodatku jego system multimedialny jest intuicyjny i działa bez zarzutu, a wykorzystane do wykończenia wnętrza materiały – jak i ich spasowanie – nie budzą zastrzeżeń. Wszyscy jednym głosem zwiastują nadejście nowego lidera segmentu. Potem okazuje się, że „kropką nad i” jest cena.

Podobnie poczuć się mogli właściciele nowego Talismana, który istotnie jest dobrze dopracowanym samochodem. Jednak nie jest pozbawiony wad fabrycznych...

Przedsiębiorca Renault Polska Sp. z o.o. poinformował prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o tym, że niektóre samochody Renault – Espace i Talisman – wyprodukowane w zakładzie produkcyjnym w Douai we Francji mogą być niebezpieczne dla swoich pasażerów.

Konkretniej chodzi o modele, które wyjechały z fabryki do 3 lutego 2016 roku. Mogą być w nich nieprawidłowo zamocowane przewody hamulcowe kół przednich oraz w zależności od egzemplarza istnieje ryzyko naruszenia ciągłości nitek osnowy taśmy przednich pasów bezpieczeństwa, możliwość niewłaściwej regulacji zbieżności przednich kół oraz ryzyko niedostatecznego przyklejenia szklanych szyb szyberdachu – o czym poinformował UOKIK.

Ponadto może dojść do uszkodzenia przewodu hamulcowego i wycieku płynu, co skutkować może wydłużonym skokiem pedału hamulca, w praktyce powodujacym obniżenie skuteczności z jaką samochód wytraca prędkość. Do tego trzeba liczyć się z takimi problemami jak obniżona skuteczność ochrony zapewnianej przez pasy bezpieczeństwa w momencie zderzenia lub gwałtownego hamowania, możliwość przedwczesnego zużycia przednich opon, utraty ciśnienia lub jej pękniecia oraz odklejeniem się szyberdachu.

UOKIK opublikował listę numerw VIN pojazdów objętych kampanią naprawczą w Polsce. Wszyscy właściciele zostaną powiadomieni listami poleconymi o możliwości wystąpienia usterki oraz zaproszeni do autoryzowanych serwisów w celu wyeliminowania usterek.

Weronika Domoradzka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.