Renault Kwid – kosztuje od 15 000 zł
06.11.2015 17:37
Renault Kwid – kosztuje od 15 000 zł Fot. materiały prasowe

Nowy pojazd francuskiego producenta samochodów – Kwid – jeszcze w „przedbiegach" okazał się być prawdziwym hitem na indyjskim rynku. Kluczem do sukcesu jest wyjątkowo niska cena.

W dwa tygodnie od uruchomienia sprzedaży, Renault otrzymało aż 25 000 zamówień. Podstawowa wersja nowego hatchbacka przyciąga uwagę bardzo niską ceną, która rozpoczyna się od 256 968 rupii (około 14 900 zł). Stylistycznie auto przypomina małego, miejskiego crossovera.

Z raportu producenta wynika, że aż 40% klientów stanowią osoby poniżej 28 roku życia, a 15% spośród nich to kobiety. Co więcej, prawie 35% z 25 000 zamówień dokonali mieszkańcy mniejszych miast, takich jak – Jalandhar, Ludhiana, Nagpur, Nashik i Rajkot.

Kwid jest obecnie oferowany w 175 salonach na terenie całej Indii. Do końca 2015 roku będzie dostępny w aż 210 sieciach dilerskich francuskiego producenta. Specjalnie na potrzeby tego modelu Renault opracowało aplikację, która ma pomóc w docieraniu do jeszcze szerszej rzeszy klientów. Zdaje się, że to działa, bo do dnia dzisiejszego aplikację ściągnięto ponad 230 000 razy.

Dyrektor zarządzający Renault India, Sumit Sawhney, cieszy się z szumu wokół Kwida:

Udało nam się stworzyć atmosferę ekscytacji wokół nowego modelu i to naprawdę działa. Jesteśmy bardzo zadowoleni z liczby zamówionych samochodów. Głównymi atutami Kwida jest niskie zużycie paliwa, a co za tym idzie – znikome koszty utrzymania pojazdu. To istotny element dla potencjalnych kupców tego auta.

Miejskie Renault zostało opracowane na nowej platformie CMF-A. Napędzane jest 3-cylindrowym silnikiem o pojemności 0.8 litra. Moment obrotowy trafia na przednie koła za pośrednictwem pięciobiegowej przekładni ręcznej. Producent obiecuje bardzo niskie spalanie – 4 l/100 km.

W przyszłym roku gamę wzbogaci 1-litrowy silnik, opcjonalnie współpracujący z automatyczną skrzynią biegów.

Gdyby Kwid pojawił się w Europie, to zapewne też zrobiłby furorę. Niestety producent nie zdradził planów ewentualnej „globalizacji" tego modelu. 

Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.