Resident Evil 2 – czym różni się oryginał od remake’u?

Michał Tomaszkiewicz
29.01.2019 14:22
Resident Evil 2 – czym różni się oryginał od remake’u? Fot. kadr z wideo

Resident Evil 2 spędza sen z powiek graczom – nowe spojrzenie na klasyczną historię jest zdecydowanie bardziej przerażające, niż pierwowzór. Udało się to osiągnąć dzięki kosmetycznym smianom w scenariuszu i nowożytnej oprawie audiowizualnej. Czym różni się remake od pierwowzoru?

Już podczas pierwszych kontaktów z nowym Resident Evil 2 można było zobaczyć, jak wiele pracy włożono w dopieszczenie gry – w praktyce jest to zupełnie nowy tytuł, chociaż opowiadający (niemal) taką samą historię.

Capcom zdecydował się nawet na udostępnienie graczom dema (rzecz niespotykana od lat), tak żeby sami mogli poczuć klimat nowego Resident Evil 2 – zagrać można było tylko jeden raz przez pół godziny. Taka krótka sesja wystarczała, żeby dojść do wniosku, że właśnie w taki sposób powinny być robione remake’i gier – nie przez wstawianie do starego tytułu nowych, lepszych tekstur, lecz przez pisanie jej od nowa z wykorzystaniem współczesnej wiedzy.

Resident Evil 2 nie jest po prostu ładniejszą wersją starej gry – Capcom wziął scenariusz oryginały i rozbudował go, żeby dobrze prezentował się w dzisiejszych czasach. Wprowadzone zmiany dotyczyły nie tylko oprawy audiowizualnej – zmieniono (na szczęście dla osób, które pierwsze Resident Evil 2 znali na pamięć) nieco mechanikę (pozostawiając jednak oldschoolowe smaczki), przebudowano mapy oraz wprowadzono więcej życia w spotykane postaci.

Resident Evil 2 – porównanie grafiki

Jak wygląda Resident Evil 2 z 1998 roku w porównaniu do Resident Evil 2 z 2019 roku można zobaczyć, oglądając poniższy film:

Gry komputerowe są dziś innym medium, niż były 20 lat temu – branża rozwinęła się znacznie, skutecznie konkurując z przemysłem filmowym o uwagę (i pieniądze) widzów/graczy. Porównanie tytułów oddalonych o dwie dekady postępu pokazuje to dobitnie – w przypadku Resident Evil 2 nowe środki wyrazu pomogły stworzyć grę, która atmosfera jest znacznie bardziej przerażająca.

Z okazji premiery nowego Resident Evil 2 Cenega – wydawca gry w Polsce – podzieliła się specjalnym, wspominkowym filmem, w którym sięga pamięcią do zamierzchłych czasów oryginału.

Resident Evil 2 zawitał do redakcji dzięki Cenedze – gdy tylko dojdziemy do siebie po starciach z zombi, podzielimy się naszą opinią na temat gry.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.