Resident Evil 2 jako planszówka

Kamil Kacperski
28.09.2017 10:32
Resident Evil 2 jako planszówka Fot. materiały prasowe

Kultowy horror doczeka się wersji papierowej. Premiera planowana jest na wrzesień 2018 roku. 

Twórcy gry, Steamforged Games, oficjalnie ruszyli z kampanią na Kickstarterze. Poprzedni projekt firmy bazował na innej popularnej serii gier – „Dark Souls”. Planszówka na podstawie gry From Software również rozpoczęła jako pomysł na platformie crowdfundingowej. Okazało się, że był to pomysł wart prawie 4 miliony funtów! Po sukcesie „Dark Souls - The Board Game" Anglicy postanawiają przestraszyć graczy, biorąc na warsztat znaną markę „Resident Evil”.

I od razu notują ogromny sukces – w godzinę od opublikowania swojego projektu na Kickstarterze osiągnęli swój cel, czyli 150 tysięcy funtów, a 28 września 2017, dwa dni po rozpoczęciu kampanii, „Resident Evil 2 – The Board Game” zdobyło ponad 400 tysięcy funtów.

Twórcy opublikowali również zapowiedź swojej gry:

Wersja planszowa przeznaczona jest dla 1 do 4 graczy. Tak jak pierwowzór, gra jest utrzymana w klimacie survival horroru, a celem uczestników zabawy jest przeżycie i wydostanie się z Raccon City. Nie jest to jedyna nadchodząca produkcja z logiem marki - zapowiedziano również reboot serii filmów,więc na brak Resident Evil przez najbliższe lata nie będziemy narzekać.

Premiera gry odbędzie się we wrześniu 2018 roku.

 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.