Resident Evil 3 wraca straszniejszy niż kiedykolwiek. Zobacz nowy zwiastun hitu [WIDEO]

15.01.2020 11:40
Resident Evil 2|undefined Fot. materiały prasowe Capcom

Seria Resident Evil to najsłynniejsze horrory, jakie zawitały na ekrany komputerów i konsol. Gry, które przerażały dwie dekady temu, wracają do sprzedaży w nowej, przystosowanej do dzisiejszych możliwości graficznych formie. W kwietniu 2020 zagramy w Resident Evil 3.

Branża gier jest już tak dojrzała, że chętnie sięga po hity sprzed lat i pokazuje je w nowej, ulepszonej wersji. Zazwyczaj są to zwykłe remastery, czyli tytuły oferowane tylko i wyłącznie z bardziej ulepszoną grafiką.

Chlubnym wyjątkiem i przykładem na to, jak powinno wracać się do nostalgicznych czasów, jest Capcom, który przygotował pełnoprawny remake Resident Evil 2, a teraz szykuje podany w analogiczny sposób RE3.

Przeczytaj także

Sposób na sukces wymyślony przez twórców nowych odsłon Resident Evil jest prosty: na podstawie scenariusza dawnego hitu całkowicie od nowa tworzona jest współczesna gra. Oznacza to dzisiejszą oprawę graficzną oraz stosowanie nowoczesnych mechanizmów rozgrywki, jako że rozwiązania sprzed lat, narzucone po części przez ograniczenia sprzętowe, są bardzo archaiczne i wręcz przeszkadzają w czerpaniu przyjemności z grania.

W Resident Evil 3, agentka Jill Valentine, należąca do specjalnej jednostki wojskowej S.T.A.R.S. i jedna z najbardziej rozpoznawalnych protagonistek w świecie gier wideo, ucieka z miasta opanowanego przez zombie i inne, przerażające kreatury. Gra Resident Evil 3, stworzona przy pomocy opatentowanego przez Capcom silnika RE Engine, wykorzystuje nowoczesne mechanizmy rozgrywki, aby dostarczyć kombinację akcji i klasycznego survivalowego horroru w jak najlepszej oprawie graficznej.

Resident Evil 3 wraca 20 lat po premierze. Remake przeboju sprzed lat

Twórcy Resident Evil 3 opublikowali nowy zwiastun, dzięki któremu mamy pełniejszy wgląd w czekające na graczy wspaniałości i okropności.

Wstrząsające doświadczenia Jill w Resident Evil 3, dziejące się na kilka godzin przed koszmarnymi wydarzeniami z Resident Evil 2, rzucają nowe światło na sytuację, która dotknęła Raccoon City i jego mieszkańców. Każda podjęta próba ucieczki jest przerywana przez następną rozpoznawalną osobowość franczyzy Resident Evil – potężnego mutanta Nemesis. To brutalne, lecz inteligentne monstrum, używa zaawansowanej i potężnej broni w celu natychmiastowej eliminacji któregokolwiek żyjącego członka oddziału S.T.A.R.S. – a Jill jest jego ostatnim celem.

Resident Evil 3 ukaże się 3 kwietnia 2020 na konsole PlayStation 4 i Xbox One w polskiej (napisy) i angielskiej wersji językowej.

Zobacz także: "Resident Evil" powróci jako serial Netfliksa 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.