Pogoda
12.04.2017 09:48

Rey i Darth Maul w zwiastunie gry Star Wars: Battlefront II

Nie możecie się doczekać kontynuacji gwiezdnowojennej strzelanki od Electronic Arts? Mamy coś, co jeszcze bardziej rozbudzi Wasz apetyt!

Rey i Darth Maul w zwiastunie gry Star Wars: Battlefront II
foto: kadr z wideo

Po zamknięciu studia LucasArts, Disney udzielił wyłącznej licencji na tworzenie dużych gier osadzonych w uniwersum Star Wars gigantowi z Redwood City. Pierwszym tytułem zrealizowanym w ramach tej umowy był reboot serii Battlefront - galaktycznego odpowiednika popularnych sieciowych FPS-ów z serii Battlefield.

Gra wykorzystywała elementy z całej klasycznej trylogii, a także nowych filmów ze świata „Gwiezdnych wojen”. Za sprawą DLC Rogue One: Scarif pojawiły się w nim nawet misje osadzone w lokacji z „Łotra 1”. Gra osiągnęła duży sukces komercyjny - sprzedano ponad 13 milionów egzemplarzy na wszystkie dostępne platformy.

Wielu fanów zarzucało jednak produkcji brak pełnoprawnego trybu dla pojedynczego gracza. Jak potwierdzili twórcy, takowy był w planach, lecz zabrakło czasu na jego dokończenie. To niedociągnięcie ma naprawić druga część gry, która jak już wiemy od pewnego czasu, jest właśnie tworzona w pocie czoła.

Teraz mamy na to dowód w postaci jeszcze ciepłego trailera, który wyciekł do internetu:

Materiał ten prawdopodobnie został przygotowany z okazji imprezy Star Wars Celebration Orlando i zostanie oficjalnie zaprezentowany 14 kwietnia 2017 roku. Jest też prawie pewne, że na amerykańskim święcie fanów „Gwiezdnych wojen” zostanie pokazany również pierwszy trailer ósmego epizodu sagi.

Na razie jednak musi nam wystarczyć zapowiedź Battlefronta II. Zgodnie z obietnicami tym razem mamy otrzymać pełnowymiarową kampanię dla jednego gracza, która opowie o nieznanych losach imperialnego żołnierza w czasach po bitwie o Endor. W trybie wieloosobowym możemy zaś oczekiwać postaci ze wszystkich części sagi: od Darth Maula po Kylo Rena.

Premiery gry najprawdopodobniej należy spodziewać się w okolicach wejścia na ekrany kin „The Last Jedi”. Wskazuje na informacja z końcówki trailera, że w przypadku zamówień przedpremierowych, otrzymamy również dostęp do postaci z nadchodzącego ósmego epizodu.

Co Cię najbardziej cieszy w zwiastunie Star Wars: Battlefront II?

Jakub Gańko
Tagi: Gry Star Wars