Reżyser Wiedźmina 3 odszedł z CD Projekt Red. Jaki był tego powód?

05.05.2021 10:00
Reżyser Wiedźmina 3 odszedł z CD Projekt Red. Jaki był tego powód? Fot. materiały prasowe/CD Projekt RED

Konrad Tomaszkiewicz, czyli reżyser Wiedźmina 3: Dziki Gon, odszedł z CD Projekt RED. Mężczyzna był podobno oskarżony o znęcanie się nad współpracownikami i podwładnymi.

Reżyser Wiedźmina 3 odszedł z CD Projekt RED

Konrad Tomaszkiewicz, który od wielu lat pracował w CD Projekt RED i był m.in. reżyserem Wiedźmina 3, podobno zrezygnował ze swojej pozycji w firmie z powodu oskarżeń o znęcanie się nad współpracownikami w swoim miejscu pracy.

Polecamy

Jak podaje Bloomberg, Tomaszkiewicz poinformował o swojej rezygnacji w mailu wysłanym do pracowników CDPR. Według portalu, reżyser wyjaśnił w mailu, że utworzono komisję zajmującą się śledztwem ws. jego domniemanego znęcania się nad pracownikami. Komisja stwierdziła, że Tomaszkiewicz nie jest winny. 

Reżyser stwierdził jednak, że Tomaszkiewicz podobno czuł się źle z tym, że wielu jego współpracowników nie czuło się komfortowo w jego otoczeniu. Bloomberg podał, że reżyser napisał w mailu do kolegów/koleżanek z pracy:

Wiele osób czuło strach, stres, czy dyskomfort podczas pracy ze mną. Przepraszam za wszystko złego, co mogłem zrobić.

Polecamy

Tomaszkiewicz podobno wyjaśnił również, że zamierza pracować nad sobą, ale "zmiana swojego zachowania jest trudnym i złożonym procesem", jednak się nie poddaje i ma nadzieję, że "jeszcze się zmieni". Reżyser wydał również oświadczenie na łamach Bloomberg, w którym potwierdził opuszczenie studia, a także dodał, że "jest zrezygnowany, smutny i rozczarowany".

CDPR nie skomentowało sprawy. Firma jest obecnie zajęta reperowaniem Cyberpunka 2077, a także swojego wizerunku medialnego, który mocno ucierpiał po premierze długo wyczekiwanej gry. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.