Richard Hammond komentuje swój wypadek

Aleksandra Kopka
13.06.2017 11:32
Richard Hammond komentuje swój wypadek Fot. kadr z wideo

Dużo szczęścia miał popularny prezenter „The Grand Tour” w trakcie wypadku, w którym doszczętnie spłonął prowadzony przez niego samochód.

„Tak, to prawda, znów się rozbiłem” - tymi słowami zaczął wystąpienie Richard Hammond w filmiku opublikowanym na DriveTribe ze szwajcarskiego szpitala. Trafił do niego po wydarzeniach do jakich doszło w trakcie kręcenia kolejnego odcinka „The Grand Tour”.

Była gwiazda „Top Gear” została przetransportowana z miejsca wypadku helikopterem. Jej życiu nie grozi niebezpieczeństwo. Jak możemy się dowiedzieć z filmu, Richard czuje się dobrze, jedynie jego lewa noga została skręcona na kilka śrub i unieruchomiona na dłuższy czas.

47-letni prezenter telewizyjny w momencie zdarzenia prowadził Rimac Concept One, super samochód wyposażony w cztery silniki elektryczne generujące moc 1220 koni mechanicznych. To nim, podjeżdżając pod górę wypadł z trasy i dachował. Z wraku samochodu wydostał się o własnych siłach, na chwilę przed spłonięciem auta.

To nie pierwszy poważny wypadek Hammonda. W 2006 roku podczas prowadzenia dragstera napędzanego silnikiem odrzutowym wypadł z płyty lotniska i dachował. W tym zdarzeniu dotkliwie ucierpiał prezenter, który kilka tygodni przebywał w śpiączce.

Po tamtych wydarzeniach Richard obiecał swojej żonie, że będzie ostrożnie prowadził samochody. Trwał w tym postanowieniu, aż do momentu feralnego wypadku w Rimac Concept One. Dlatego nikogo nie powinny dziwić słowa skierowane w filmiku do rodziny, w których przeprasza i obiecuje poprawę.

W rekonwalescencji towarzyszy mu „Kapitan Ślimak”, czyli dobrze znany wszystkim fanom motoryzacji James May. Wierzymy, że w takim towarzystwie czas powrotu na plan zdjęciowy będzie płynął szybciej.

Aleksandra Kopka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.