Pogoda
18.09.2018 10:32

Rick i Morty wręczyli nagrody podczas Emmy 2018

Rick i Morty zadebiutowali na rozdaniu nagród Emmy. Oprócz otrzymania statuetki za najlepszy odcinek serialu animowanego, panowie wręczyli również nagrodę zwycięzcom kategorii „najlepszy program reality show”.

Rick i Morty na Emmy 2018
foto: kadr z wideo

Trzeci weekend września w USA przyniósł nam ceremonię rozdania nagród Emmy 2018. Wśród zwycięzców znalazły się takie programy jak „Gra o Tron”, „Westworld”, „Black Mirror”, „Opowieść podręcznej” czy właśnie „Rick i Morty”, który zgarnął statuetkę za najlepszy odcinek serialu animowanego. Nominowany był epizod „Pickle Rick”.

W związku z tym, tytułowi bohaterowie musieli się zjawić na Emmy. Nie zrobili tego jednak po to, by odebrać swoją nagrodę, ale po to, żeby ją wręczyć. Rick i Morty pojawili się na scenie za pomocą telebimu i oddali statuetkę w kategorii najlepszego programu reality show, który wygrał „RuPaul's Drag Race”, opowiadający o przygodach drag queen.

Rick i Morty na Emmy 2018

Rick tłumaczy zebranym na sali, że zwierzątko, które siedzi mu na ręce to nagroda Emmy zanim zostanie złapana i na wieki ozłocona. Według niego, gatunek ten łączy się w pary na całe życie i cechuje się naprawdę złożonym zrozumieniem emocji. A oprócz jest roślinożerny. Dlaczego wybrano akurat ten duet do rozdania nagród w kategorii najlepszego programu reality show? Ponieważ jak tłumaczy Morty, to właśnie oni odwiedzili najwięcej alternatywnych światów. Widzieli więc najwięcej „rzeczywistości”.

Kiedy premiera 4. sezonu Ricka i Morty'ego?

5 lipca 2018 roku ruszyły prace nad scenariuszem 4. sezonu „Ricka i Morty'ego”. Po miesiącach spekulacji, problemów kontraktowych i innych zakulisowych niesnasek, oficjalnie rozpoczęła się produkcja kolejnych odcinków opowiadających o szalonych przygodach genialnego dziadka i jego nierozgarniętego wnuczka.

Twórcy serialu, Justin Roiland i Dan Harmon, bardzo poważnie traktują prace nad „Rickiem i Mortym”. Znając życie, będą tak długo pracowali nad sezonem numer 4, że produkcja pojawi się pewnie dopiero w 2020 roku. Statystycznie rzecz biorąc, wychodzi na to, że Ricka i Morty'ego nie zabraknie nam przez najbliższe 20 lat.

Kamil Kacperski
Tagi: Rick i Morty