Rob Zombie był świadkiem brutalnego morderstwa. Opowiedział o szczegółach makabrycznej zbrodni

05.06.2020 10:42
Rob Zombie|undefined Fot. LFI/Photoshot/REPORTER

Rob Zombie wyznał, że był świadkiem morderstwa. Artysta podzielił się z fanami swoimi traumatycznymi przeżyciami, które ukształtowały jego drogę twórczą.

Nie ma chyba drugiego artysty w show-biznesie, który prezentuje większe umiłowanie do makabry niż Rob Zombie. Jest nie tylko muzykiem o horrorowym emploi, ale również reżyserem filmowym, który stworzył kilka słynnych tytułów kina grozy. Fani Zombie być może zastanawiają się, skąd przerażające pomysły w głowie artysty. Okazuje się, że w bardzo młodym wieku doświadczył zdarzenia, które mogło rzutować na jego dalsze życie.

Rob Zombie był świadkiem morderstwa

Przełom maja i czerwca 2020 roku to czas ważnych wydarzeń w Stanach Zjednoczonych. 25 maja policjanci z Minneapolis zamordowali niewinnego mężczyznę. George Floyd był Afroamerykaninem i kolejną ofiarą systemowego rasizmu, która przelała szalę goryczy. Całym kraju zaczęto protestować przeciwko rasizmowi i brutalności policji. Niestety służby porządkowe zareagowały przemocą, przez co protesty przerodziły się w zamieszki.

Przeczytaj także

Floyd nie był pierwszym Afroamerykaninem, który został zabity przez policjantów. Rob Zombie postanowił podzielić się swoim doświadczeniem z tego typu sytuacją. Jako 18-latek, był świadkiem brutalnej napaści na młodego Afroamerykanina. Atak skończył się śmiercią chłopaka. Zombie postanowił upamiętnić ofiarę systemu we wpisie na Instagramie.

Oto Michael Stewart. 15 września 1983 roku o 2:50 w nocy wołał o pomoc, kiedy był bestialsko bity przez nowojorską policję nadzorującą metro. Kilka godzin później zapadł w śpiączkę. Po dwóch tygodniach zmarł. Stało się to pierwszej nocy po mojej przeprowadzce do Nowego Jorku tuż pod oknem mojego pokoju w akademiku, który wychodził na Union Square. Ja i siedmioro moich współlokatorów byliśmy świadkami całego zdarzenia. Miałem 18 lat i doświadczyłem niewyobrażalnie przerażającego zdarzenia. Teraz mam 55 i patrzę wciąż, wciąż i wciąż na to samo g*wno, nagrywane w promieniach słońca w HD na iPhonie. Wiele rzeczy się zmieniło, ale wiele zostało takimi, jakimi było... są tak samo po*ebane. Walczcie z władzą. Dla tych, którzy zadają pytania - bylem przesłuchiwany przez prokuraturę i rozmawiałem z ławą przysięgłych, ale nie zostałem powołany do zeznawania podczas procesu. Nie wiem czemu. Chyba mieli wystarczającą ilość świadków. A co do pytania, czemu ja i moi współlokatorzy nic nie zrobiliśmy - pozwólcie, że opiszę, wam jak to wyglądało. To była nasza pierwsza noc w Nowym Jorku. Byliśmy na siódmym piętrze, praktycznie była 3 w nocy i obudził nas krzyk. Podeszliśmy do okna, widząc sytuację i zanim w pełni zrozumieliśmy, co się dzieje... było po wszystkim.

Zombie dokładnie opisał poruszające wydarzenie, którego był świadkiem. Odpowiedział też na pytania osób, które dziwiły się, że nie zareagował na zaistniałą sytuację. Wpis zilustrował zdjęciami zamordowanego przez policję Michaela Stewarta, graffiti upamiętniającym jego śmierć oraz ulotki koncertu na jego cześć, który odbył się tuż po śmierci młodego mężczyzny.

Przeczytaj także

To kolejne świadectwo rasizmu władzy USA. Tego typu sytuacji jest w Stanach Zjednoczonych więcej i co gorsza, z roku na rok statystyki nie ulegają poprawie. Miejmy nadzieję, że śmierć George'a Floyda przyczyni się do poprawy sytuacji czarnoskórych obywateli w USA i na całym świecie.

 

Przeczytaj także

Zobacz też: Kilku internetowych klaunów zaczęło #GeorgeFloydChallenge, parodiujące śmierć niewinnego mężczyzny

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.