Robert Downey Jr i Tom Holland w „Powrocie do przyszłości”. Zobacz gwiazdy Marvela w akcji [WIDEO]

17.02.2020 10:28
Powrót do przyszłości|undefined Fot. foot: materiały prasowe Universal

„Powrót do przyszłości”, hit Roberta Zemeckisa, doczekał się spektakularnej przeróbki: w roli Emmeta Browna wystąpił Robert Downey Jr, a w Marty’ego McFly wcielił się Tom Holland. Wszystko to dzięki przeróbce deepfake stworzonej przez fana.

„Powrót do przyszłości” cieszy się wśród osób zajmujących się deepfake’ami coraz większą popularnością. Ponadczasowa trylogia familijna jest dla nich prawdziwą kopalnią pomysłów.

W wideo, w którego autentyczność z łatwością uwierzyłoby się, gdyby nie znało się oryginału, Tesla Cybertruck zastąpiła jako wehikuł czasu DeLoreana DMC-12. Samochód elektryczny wydaje się być stworzony do tej roli.

Przeczytaj także

Michael J. Fox jako Marty McFly i Christopher Lloyd jako Emmet Brown stworzyli kreacje doceniane i kochane przez widzów na całym świecie. Czy „Powrót do przyszłości” prezentowałby się tak samo dobrze, gdyby w głównych rolach wystąpiły gwiazdy Marvela: Robert Downey Jr i Tom Holland?

Robert Downey Jr i Tom Holland w „Powrocie do przyszłości”. Zobacz spektakularny deepfake

Król deepfake’ów, czyli Jaś Fasola jako supermodelka w reklamie Diora, mógł właśnie zostać zdetronizowany.

Przeczytaj także

Jak tłumaczy autor przeróbki, powstała ona na niemalże zwykłym domowym komputerze osobistym. Jeśli takie efekty można uzyskać bawiąc się technologią deepfake amatorsko, można sobie wyobrazić, jak w przyszłości będą mogły wyglądać filmy kręcone przez Hollywood, w których będą „występować” aktorzy odmłodzeni bądź nawet przywróceni przez technologię do życia.

Robert Downey Jr i Tom Holland w „Powrocie do przyszłości” wypadli niepokojąco naturalnie.

Deepfake już teraz budzi poważne obawy na całym świecie. Technologia jest, jak widać, zaawansowana na tyle, żeby móc stworzyć wiarygodnie wyglądającą sytuację z politykiem lub inną osobą publiczną w roli głównej.

Zobacz także: Co by było, gdyby Leonardo DiCaprio zagrał Anakina Skywalkera? Zobacz niesamowity Deepfake [WIDEO] 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.