Pogoda
03.01.2020 11:06

Robert Downey Jr opowiedział o sztucznej inteligencji. Fani porównują go do Tony'ego Starka

Na YouTubie pojawił się program "The Age of A.I.", którego gospodarzem jest Robert Downey Jr, znany z roli Iron Mana w filmach z Marvel Cinematic Universe.

Robert Downey Jr
foto: Invision/Invision/East News

Fani Marvel Cinematic Universe w 2019 roku musieli pożegnać się z kilkoma postaciami z filmów o Avengers. Najbardziej emocjonalnym rozstaniem było to z Tonym Starkiem/Iron Manem (Robert Downey Jr), który poświęcił się pod koniec "Avengers: Endgame", ratując całą ludzkość przed Thanosem. Rola w produkcjach Marvel Studios przyniosła Downeyowi ogromną popularność, którą aktor wykorzystuje do szerzenia wiedzy na różne technologiczne tematy.

Tony Stark/Robert Downey Jr o sztucznej inteligencji

Jednym z ostatnich przykładów tej działalności, jest jego udział w programie "The Age of A.I.", oryginalnym show YouTube'a, w którym Downey Jr opowiedział co nieco o sztucznej inteligencji, jej obecnym zastosowaniu i potencjalnych zagrożeniach. Pierwszy odcinek jest dostępny za darmo na YouTubie i nosi tytuł "Jak daleko to za daleko?". Skupia się na zagrożeniach i nieumyślnym wykorzystaniu tej zaawansowanej technologii. 

Avengers: Endgame
Avengers: Endgame
Przeczytaj także Sylwester z "Avengers: Endgame"! O której włączyć film, żeby rozpocząć Nowy Rok z Iron Manem?

Downey Jr jest prowadzącym programu i wprowadza nas w podstawy sztucznej inteligencji, prezentując definicję problemu, a także zdradzając szczegóły najnowszych osiągnięć w tej dziedzinie. W programie dowiemy się sporo od samych twórców - programistów, naukowców i marzycieli, którzy poświęcają swoje życie na wprowadzenie ludzkości w nową erę. 

Programowi "The Age of A.I." niewątpliwie pomaga również fakt, że RDJ po raz kolejny wciela się właściwie w Tony'ego Starka. Wszystkie technologiczne szczególiki i definicje są żywcem wyjęte z filmów o Iron Manie, ale tym razem są prawdopodobnie nieco bliższe prawdzie, niż ecie-pecie wymyślone przez scenarzystów Marvel Studios. Fani niewątpliwie zauważyli to podobieństwo:

Roberta Downeya Jr będziemy niedługo mogli zobaczyć w filmie "Doktor Dolittle", który zadebiutuje na ekranach kin już 17 stycznia 2020 roku.

Zobacz także: "Avengers: Endgame" - Katherine Langford zdradziła, dlaczego z filmu wycięto scenę z córką Iron Mana 

Tagi: News Robert Downey Jr. Marvel Iron Man