Robert Downey Jr opowiedział o sztucznej inteligencji. Fani porównują go do Tony'ego Starka

03.01.2020 11:06
Robert Downey Jr|undefined Fot. Invision/Invision/East News

Na YouTubie pojawił się program "The Age of A.I.", którego gospodarzem jest Robert Downey Jr, znany z roli Iron Mana w filmach z Marvel Cinematic Universe.

Fani Marvel Cinematic Universe w 2019 roku musieli pożegnać się z kilkoma postaciami z filmów o Avengers. Najbardziej emocjonalnym rozstaniem było to z Tonym Starkiem/Iron Manem (Robert Downey Jr), który poświęcił się pod koniec "Avengers: Endgame", ratując całą ludzkość przed Thanosem. Rola w produkcjach Marvel Studios przyniosła Downeyowi ogromną popularność, którą aktor wykorzystuje do szerzenia wiedzy na różne technologiczne tematy.

Tony Stark/Robert Downey Jr o sztucznej inteligencji

Jednym z ostatnich przykładów tej działalności, jest jego udział w programie "The Age of A.I.", oryginalnym show YouTube'a, w którym Downey Jr opowiedział co nieco o sztucznej inteligencji, jej obecnym zastosowaniu i potencjalnych zagrożeniach. Pierwszy odcinek jest dostępny za darmo na YouTubie i nosi tytuł "Jak daleko to za daleko?". Skupia się na zagrożeniach i nieumyślnym wykorzystaniu tej zaawansowanej technologii. 

Przeczytaj także

Downey Jr jest prowadzącym programu i wprowadza nas w podstawy sztucznej inteligencji, prezentując definicję problemu, a także zdradzając szczegóły najnowszych osiągnięć w tej dziedzinie. W programie dowiemy się sporo od samych twórców - programistów, naukowców i marzycieli, którzy poświęcają swoje życie na wprowadzenie ludzkości w nową erę. 

Programowi "The Age of A.I." niewątpliwie pomaga również fakt, że RDJ po raz kolejny wciela się właściwie w Tony'ego Starka. Wszystkie technologiczne szczególiki i definicje są żywcem wyjęte z filmów o Iron Manie, ale tym razem są prawdopodobnie nieco bliższe prawdzie, niż ecie-pecie wymyślone przez scenarzystów Marvel Studios. Fani niewątpliwie zauważyli to podobieństwo:

Roberta Downeya Jr będziemy niedługo mogli zobaczyć w filmie "Doktor Dolittle", który zadebiutuje na ekranach kin już 17 stycznia 2020 roku.

Zobacz także: "Avengers: Endgame" - Katherine Langford zdradziła, dlaczego z filmu wycięto scenę z córką Iron Mana 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.