Robert Downey Jr. opowiedział o ostatnich chwilach na planie u boku Stana Lee

11.10.2019 13:44
Foto: kadr z filmu Fot. kadr z filmu "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów"/ Marvel Studios

Odtwórca roli Iron Mana we wzruszających słowach opowiedział o ostatnich chwilach, które spędził w towarzystwie Stana Lee.

Odejście Stana Lee było ciężkim przeżyciem dla całego superbohaterskiego świata. Zarówno fani, filmowi twórcy, jak i aktorzy nie szczędzili ciepłych słów wspominając legendę Marvela. Teraz Robert Downey Jr. podzielił się z fanami kulisami jego ostatnich chwil u boku Stana.

Robert Downey Jr. o ostatnich chwilach na planie u boku Stana Lee

Okazuje się, że ostatnią chwilą wspólnej pracy był dla panów film "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów". Stan Lee wystąpił w filmie w formie cameo, dostarczając paczkę dla Tony'ego Starka. Staruszek przekręcił jednak nazwisko bohatera, co stało się obiektem żartu jego przyjaciela. Wielu fanów Marvela wskazuje ten moment jako ulubiony występ Stana w filmach MCU.

To był jeden z ostatnich momentów, które z nim dzieliłem. Najlepsze w tym było to, że udało mu się przy pierwszym ujęciu. Scena wyszła doskonale. Twórcy stwierdzili jednak, że powinniśmy to powtórzyć. Potem zaczął już mówić "Mam paczkę dla Roberta...". Stwierdziłem wtedy, że to niesamowite, że nawet gość, który stworzył tę postać, mówiąc o niej myśli o mnie. To wspaniałe. Stan Lee zapominał w tym momencie, kim jestem.

Przeczytaj także

Stan Lee zmarł 12 listopada 2018 roku w wieku 95 lat. Przyczyną śmierci legendarnego twórcy była niewydolność serca i dróg oddechowych. Ostatnim razem, gdy mieliśmy okazję zobaczyć go na ekranie, było cameo w filmie "Avengers: Endgame". Śmierć Stana odbiła się szerokim echem na całym świecie. Zarówno znani aktorzy, jak i muzycy, uczcili pamięć zmarłego. Na osobistych wpisach się jednak nie skończyło i fani z całego świata po dziś dzień prześcigają się w rozmaitych (i często bardzo kreatywnych) sposobach na uhonorowanie Stana. Nowojorczycy walczą o pomnik Stana Lee, a w mieście znajduje się już ulica jego imienia. Inicjatywę wykazały również między innymi Hasbro, tworząc figurki z jego podobizną, a nawet serwis Pornhub.

Zobacz też: Wzruszające cameo Stana Lee w "Kapitan Marvel". Gdzie ukryto twórcę Marvel Comics?

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.